Domov Novinky Intel predstavuje novinky na IDF 2014

Intel predstavuje novinky na IDF 2014

Zdielať

Intel_IDFGenerálny riaditeľ spoločnosti Intel Brian Krzanich odštartoval výročnú konferenciu Intel Developer Forum predstavením širokej škály iniciatív v oblasti výpočtovej techniky a projektov, ktoré jasne ukazujú, že spoločnosť sa rýchlo rozvíja a prispôsobuje sa novým segmentom na trhu, kde je všetko inteligentné a vzájomne poprepájané.

Krzanich  a ďalší manažéri predstavili nové hardvérové i softvérové nástroje pre vývojárov, ukázali budúce technológie vyvíjané spoločnosťou Intel a ponúkli nové produkty naprieč niekoľkými technologickými segmentmi.Formát a obsah technickej konferencie bol tento rok vynovený tak, aby konferencia oslovila širšie spektrum inžinierov a programátorov, čím je zrejmé úsilie spoločnosti Intel rozšíriť svoj dosah za hranice vlastných technológií.

Agenda a technologické ukážky presahovali oblasť osobných a mobilných počítačov či dátových centier a po novom zahrnuli taktiež internet vecí (IoT), nositeľnú elektroniku a nové zariadenia vyrobené takzvanými “tvorcami” a vynálezcami. Na fóre sa zúčastnilo viac než štyri a pol tisíc ľudí z celého sveta.

Intel oznámil referenčný dizajn pre Android, ktorý ponúkne používateľom tabletov vysokokvalitnú a konzistentnú skúsenosť pri používaní najnovšej verzii operačného systému Android. Intel pomôže škálovať proces distribúcie Androidu pre výrobcov tabletov tak, že ponúkne softvérové inžinierske práce, jednoduchý prístup ku Google Mobile Services a tiež aj podporu pre priebežné aktualizácie či prechod na nové verzie systému Android.

Intel_XMM_7260_1

Ďalej predstavil program pre vývojárov Analytics fro Wearables (A-Wear), ktorého cieľom bude urýchliť vývoj a distribúciu nových aplikácií pre nositeľnú elektroniku využívajúcu inteligentné dáta. Tento program zahŕňa niekoľko softvérových komponentov, vrátane nástrojov a algoritmov od spoločnosti Intel a funkciu pre správu dát od spoločnosti Cloudera CDH, ktoré sa distribuujú na infraštruktúre cloudu optimalizovanej pre architektúru Intel. Výrobcovia aplikácií pre nositeľnú elektroniku, ktorí používajú technológie Intel, budú mať k dispozícii program A-Wear bezplatne.

Intel_XMM_7260_2

Intel oznámil predajnú dostupnosť modemu Intel XMM 7260, ktorý sa momentálne používa v smartfóne Samsung Galaxy Alpha pre európsky a ďalšie regionálne trhy. Modemy Intel XMM 7260 a  Intel XMM 7262 podporujú jeden z najrýchlejších mobilných štandardov v oblasti telekomunikácií a poskytujú prenos dát kategórie 6 pri rýchlosti 300 Mbps. Tieto modemy sú druhou generáciou platforiem pre LTE a ponúkajú výrobcom vysokovýkonné a energeticky účinné riešenie pre pripravovanú vlnu pokročilých sietí a zariadení využívajúcich LTE.

Intel_Edison

Intel Edison, počítač veľký ako poštová známka so zabudovaným vysielačom, bol predstavený už počas CES a v súčasnosti začína jeho distribúcia. Platforma je navrhnutá tak, aby umožňovala rýchlu inováciu a vývoj nových produktov zo strany vynálezcov, podnikateľov a dizajnérov v oblasti spotrebnej elektroniky. To všetko pri zjednodušení procesu dizajnu, zvýšení odolnosti a dodatočnej možnosti znížiť náklady.

Michael Dell a Brian Krzanich predstavili pripravovaný tablet Dell, ktorý ponúkne výnimočné fotografické funkcie. Nový Dell Venue 8 7000 Series s Intel Real Sense je najtenší tablet na svete a na trhu by sa mal objaviť ešte pred Vianocami. Intel RealSense je pokročilé fotografické riešenie, ktoré vytvára hĺbkovú mapu o vysokom rozlíšení. Táto mapa umožňuje používateľom merať, zaostrovať a vyberať z dostupných filtrov jednoduchým dotykom prsta.

Intel_IDF_docking

Prinesie nové funkcie a nové spôsoby pre používanie tabletu, čo otvorí nový kreatívny horizont pre vývojárov. Tí budú môcť vytvárať nové aplikácie, ktoré zmenia to, ako používatelia pracujú so svojimi fotografiami. Intel Wireless Gigabit Docking – plnohodnotné bezdrôtové riešenie zahŕňajúce bezdrôtovú kolísku, bezdrôtový displej a bezdrôtové nabíjanie – táto novinka bola predstavená cez referenčný dizajn na báze 14 nm procesora Intel Core pre rok 2015.

Zdroj: Tlačová správa Intel

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno