Domov Novinky Intel predstavil svoj prvý osemjadrový procesor

Intel predstavil svoj prvý osemjadrový procesor

Zdielať

Intel osemjadro 01Spoločnosť Intel predstavila svoj prvý osemjadrový procesor určený pre desktopy pod názvom Intel Core i7-5960X Extreme Edition. Tento procesor, vo fáze vývoja známy aj pod menom Haswell-E, je zameraný na používateľov, ktorí od svojich počítača požadujú maximálny výkon. Ide o doteraz najrýchlejší procesor vybavený možnosťou paralelného chodu 16 procesov a novou pamäťou DDR4.

Nový, vylepšený čipset Intel X99 ponúka pokročilé možnosti pretaktovania, ktoré umožnia nadšencom vyladiť svoje systémy k maximálnym výkonom. Mnohé z týchto nových platforiem založených na čipsete Intel X99 sú pripravené pre využitie Thunderbolt. Pomocou rozširujúcej karty Thunderbolt 2 je možné dosiahnuť až závratných 20 Gbps na pripojenie k počítaču.

Intel osemjadro 02

Najväčší osoh z výkonu Thunderbolt 2 bude pri úlohách  náročných na spracovanie veľkého objemu dát ako sú editovanie 4K videa, 3D vizualizácie a vývoj hier. Kompatibilitu je potrebné preveriť priamo u výrobcu PC alebo matičnej dosky. Nové procesory budú dostupné budúci týždeň, pričom bude možné vybrať si medzi šiestimi až ôsmimi jadrami v cenách od 389 až 999 dolárov.

Zdroj: Tlačová správa Intel

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno