Domov Novinky Intel predstavil plány svojej spoločnosti

Intel predstavil plány svojej spoločnosti

Zdielať

Brian-KrzanichKeďže priemysel výpočtovej techniky prechádza rýchlou transformáciou, CEO spoločnosti Intel, Brian Krzanich načrtol plány spoločnosti: stavať na svojej, takmer 30-ročnej histórii v Číne a spolupracovať tak s rastúcim technologickým ekosystémom, obzvlášť v oblasti Shenzhen, s cieľom urýchliť nové inovácie a dať počítačovému priemyslu novú tvár.

Počas svojej prezentácie Krzanich predstavil víziu ako môžu spoločnosť Intel a technologický ekosystém Shenzhen znovu rozdúchať tempo rastu – ako lokálne, tak aj na celom svete – a poskytnúť rôznorodé počítačové produkty a skúsenosti, zaujímavé pre viacero segmentov trhu, operačné systémy v rôznych cenových reláciách. Podčiarkujúc tento bod, oznámil zriadenie inovačného centra Intel pre inteligentné zariadenia v Shenzene, ako aj 100 miliónový investičný fond spoločnosti Intel Capital pre inteligentné zariadenia.

CEO spoločnosti Intel taktiež podrobne predstavil niekoľko nových produktov a technológií, ktoré začne spoločnosť ponúkať v tomto roku vrátane technológie Intel Edison. Ide o univerzálny výrobok výpočtovej techniky prvýkrát predstavený vo výskumných laboratóriách spoločnosti v Číne. Taktiež oznámil dostupnosť technológie Intel Gateway Solutions pre internet vecí (Internet of Things), založenú na procesoroch Intel Quark a Atom, a zároveň prvýkrát demonštroval technológiu SoFIA, prvý integrovaný mobilný procesor Intel pre smartfóny a tablety.

IoTGatewaySolutionClosed

Počas otváracieho ceremoniálu fóra vývojárov sa ku Brianovi pridal aj prezident spoločnosti Intel Čína, pán Ian Yang ako aj senior vice-prezidentka a generálna manažérka spoločnosti Intel Data Center Group, pani Diane Bryant, ktorý v príhovore predstavili dátové technologické centrá Intel ako základ modernej výpočtovej techniky a nových obchodných príležitostí, ktoré prinesú rozvoj inteligentných, pripojených zariadení. V nadväznosti na históriu spoločnosti – umožniť a spolupracovať so zákazníkmi s cieľom poskytovať inovatívne platformy, spoločnosť Intel založila centrum pre inováciu inteligentných zariadení v Shenzhen, aby sa urýchlili dodávky zariadení na báze technológie Intel na trh Číny, ako aj mimo nej.

Centrum bude rozširovať aktivity spoločnosti Intel na poli tabletov, ale aj mimo nich a bude poskytovať lokálnym vývojárom prístup k technológiám Intel, vrátane referenčných návrhov riešení na kľúč, vývojárskych nástrojov, dodávateľského reťazca zdrojov, manažmentu kvality a zákazníckej podpory.

Quark_Front_1Pre ďalšie urýchlenie tohto úsilia, Brian Krzanich oznámil založenie fondu s objemom 100 miliónov USD, zameraného na urýchlenie inovácií inteligentných zariadení, vrátane zariadení 2 v 1, tabletov, inteligentných telefónov, nositeľných zariadení, internetu vecí, ako aj ďalších súvisiacich technológií v Číne. Nová investícia podporuje záväzok spoločnosti Intel Capital podporovať v Číne IT priemysel a rozvíjať ekosystém. Od roku 1998 investovala spoločnosť Intel Capital v 110 spoločnostiach v Číne viac ako 670 miliónov dolárov prostredníctvom dvoch už exitujúcich investičných fondov.

Tak ako sa služba 4G LTE v Číne rozširuje, spoločnosť Intel si zachováva výbornú pozíciu pre zabezpečenie väčšinového podielu LTE čipových sád. Platforma Intel LTE 2014 a Intel XMM 7260  spĺňa súčasné požiadavky spoločnosti China Mobile pre celkovo päť módov, vrátane podpory pre TD-LTE, TD-SCDMA a ďalšie protokoly požadované v Číne. Intel sa v Číne aktívne snaží získať certifikáciu XMM 7260, ktorá by pomohla vydláždiť cestu pre komerčnú dostupnosť zariadení na trhu v druhej polovici roku 2014. Brian Krzanich demonštroval Intel XMM 7260 pomocou prvého verejného rozhovoru pomocou TD-LTE siete China Mobile, hovoriac o silnom dopyte ekosystému po konkurenčnej alternatíve k LTE.

IoTGatewaySolutionOpenSpoločnosť Intel pracuje aj na vývoji svojej rodiny SoFIA – integrovaných mobilných systémov v čipe (SoC) pre nižšie a stredné triedy smartfónov a tabletov. Krzanich ukázal prítomným prvý rodinný „silikón“, ktorý nabootoval integrovanú platformu Intel Atom iba niekoľko mesiacov po zaradení týchto produktov do ultra-mobilnej roadmapy spoločnosti. 3G platforma SoFIA od spoločnosti Intel by mala odštartovať s dodávkami zákazníkom v poslednom štvrťroku 2014. Krzanich záverom spomenul, že spoločnosť Intel je na najlepšej ceste dodať 40 milliónov tabletov tento rok a ukázal množstvo inovatívnych produktov miestnych OEM a ODM partnerov.

Spoločnosť Intel veľmi aktívne podporuje širokú ponuku riešení od zariadení až po cloud s cieľom adresovať rastúce príležitosti pochádzajúce z internetu vecí. Krzanich ohlásil dostupnosť Intel Gateway Solutions for IoT, integrovaného riešenia postaveného na nových systémoch s Intel Quark alebo Atom procesormi, ako doplnok ku vývojárskej platforme Intel Galileo. Tieto platformy umožnia podnikateľom znížiť náklady a ponúknuť nové služby na základe odomknutia cenných dát pochádzajúcich zo zariadení, ktoré pôvodne nemali ani zamýšľanú schopnosť komunikácie s okolitými zariadeniami, či nebodaj cloudom.

Intel-Edison_p

Prvé platformy integrujú softvér Wind River a McAfee s cieľom urýchliť uvedenie na trh a budú dostupné už v tomto štvrťroku. Medzi zákazníkov, ktorí vyvíjajú takéto riešenia patrí Shaspa pre energetickú a robotickú automatizáciu, RocKontrol pre správu energie, TransWiseway a Vnomics pre prepravu, Zebra Technologies Corp pre lokalizačné služby v maloobchode, zdravotníctve a výrobe. Poukazujúc na iné, smart a prepojené zariadenie, ktoré má napomôcť svetu internetu vecí, Krzanich oznámil dostupnosť zariadenia Intel Edison už koncom tohto leta.

Predstavenie zariadenia Intel Edison počas januárovej výstavyu vyvolalo fantastickú reakciu od profesionálnych výrobcov až po komunity podnikateľov, vrátane firiem z oblastí spotrebiteľskej elektroniky, či internetu vecí. Prvá systém Intel Edison bude postavený na špičkovej, 22nm Silvermont mikroarchitektúre spolu s dvoj-jadrovým Intel Atom SoC, zvýšenými I/O schopnosťami a softvérovou podporou a novým, priemyselným dizajnom.

Zdroj: Tlačová správa Intel

Zdielať
Predchádzajúci článokSkenery odtlačkov: Galaxy S5 vs. iPhone 5S
Nasledujúci článokVýskum: Smartfóny menia názor na digitálne hry
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno