Domov Novinky Intel posúva inovácie v automobilovom priemysle

Intel posúva inovácie v automobilovom priemysle

Zdielať

Intel inovacia automobilovy priemyselPre zrýchlenie prístupu k inováciám a budúcnosti samostatných automobilov, Intel oznámil dostupnosť rodiny hardvérových a softvérových produktov s názvom Intel In-Vehicle Solutions, ako aj ďalšie investície a moderné technológie vyvinuté s cieľom rozvoja automobilov pre lepšie spracovanie informácií, asistenciu a možnosť autonómneho-šoférovania.

Skupina spoločnosti Intel s názvom Internet of Things dosiahla za prvý kvartál tržby vo výške 482 miliónov dolárov, čo predstavuje ročný nárast 32%, vďaka silnému dopytu po takzvanom in-vehicle infotainment (IVI) systéme. Intel verí, že technológie, ktoré budú poháňať autá v budúcnosti sa rýchlo vyvíjajú a vďaka výskumu, investíciám a novým produktom, môže kreovať budúcnosť šoférovania.

Intel In-Vehicle Solutions je súbor hardvérových a softvérových produktov navrhnutých pre výrobcov automobilov a ich dodávateľov pre rýchlejšie a ľahšie dodanie prvkov, ktoré používatelia požadujú. Zároveň pomáha znižovať náklady na ich vývoj. Skupina produktov obsahuje množstvo modulov, integrovaný softvér, operačný systém a vývojársky balík.

V roku 2012 spoločnosť Intel založila fond Intel Capital Connected Car Fund, do ktorého investovala 100 miliónov dolárov. Táto investícia urýchli prechod k neobmedzenej konektivite medzi vozidlami a spotrebnou elektronikou a prinesie nové technológie, ktoré v budúcnosti umožnia autonómne možnosti šoférovania. Nedávna investícia od spoločnosti Intel smerovala do ZMP. Ide o vývojárov autonómnej vodičskej platformy a vozidla prepojeného so senzormi, radarmi a kamerami, ktoré budú dôležité pre budúcnosť šoférovania.

Zdroj: Tlačová správa Intel

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno