Domov Novinky Intel Broadwell-E opäť posunutý

Intel Broadwell-E opäť posunutý

Zdielať

Intel_LogoNové procesory Core i7 High End Desktop sú už nejakú dobu na trhu, no predsa len niektorí očakávajú niečo nové, nakoľko Ivy Bridge-E nie je prekvapením len nutnosťou. Pôjde teda o procesory Intel Core i7 “Broadwell-E”, ktoré prídu až po mobilnom segmente a segmente mainstream. Nedočkáme sa ich teda až do roku 2016, čo je zlé.

Jedinou dobrou správou však je to, že Broadwell-E budú určené pre socket LGA2011 v3, ktorý bol prvýkrát predstavený u dosiek s čipovou sadou Intel X99 Express a tieto dosky bude možné použiť aj pre nich. Potrebné bude iba ako obvykle aktualizácie BIOSu.

Je teda zrejmé, že z technologického hľadiska nebudú tieto procesory znamenať žiadny veľký posun vpred. Ísť by malo hlavne o to, že už budú vyrábané 14nm procesom a nie 22nm ako Haswell-E. Očakávajú sa ale horšie možnosti pretaktovania, predsa len Intel už narazil na strop.

Intel Haswell-E_2016

Broadwell-E ponúknu 6-8 procesorových jadier a až 20 MB L3 cache, štvorkanálový prístup k pamätiam DDR4, čiže ani tu nenarazíme na vylepšenie, teda až na to, že sa štandardom stanú 2400MHz pamäte DDR4 a nie 2133MHz. Novinkou bude tiež nový Turbo Boost 2.

Zdroj: VR-Zone

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno