Domov Novinky Integrované riešenie pre dátové centrá

Integrované riešenie pre dátové centrá

Zdielať

HP SchneiderSchneider Electric, globálny energetický špecialista, oznámil spoluprácu so spoločnosťou HP. Cieľom partnerstva je vytvoriť komplexné, konvergované dátové centrá a platformu pre skutočne efektívnu správu IT.

Integrované riešenie na báze HP Converged Management Consulting Services (CMC) a Data Center Infrastructure Management (DCIM), StruxureWare pre dátové centrá od Schneider Electric ponúka jedinečnú možnosť prepojenia fyzickej IT infraštruktúry s obchodnými a firemnými procesmi.

Výsledkom spolupráce s HP je komplexný prístup k manažovaniu podnikových IT procesov a prevádzkového zaťaženia. Podľa Soerena Jensena, viceprezidenta pre podnikový manažment a softvér Schneider Electric, novinka „umožní poskytovateľom IT služieb sledovať okamžite ľubovoľné zmeny v dátových centrách, rovnako aj prevádzkové náklady spojené s týmito zmenami. Ide o dôležitý krok k zlepšeniu energetickej efektívnosti v centrách.“

StruxureWare pre dátové centrá od Schneider Electric dokáže poskytovať jedinečné hĺbkové analýzy a reporty o infraštruktúre dátových centier, zariadení aj budov. Preto je táto DCIM technológia ideálnym doplnkom k softvéru HP Asset Manager. Ich kombináciou možno poskytnúť zákazníkom nielen úspory energie, ale aj efektívnejšie riadenie IT služieb a majetku.

Okrem tejto prevádzkovej efektivity je ďalším benefitom dosiahnutej komplexnosti systému aj kvalitnejšie plánovanie kapacít. Tieto efekty sa podarilo dosiahnuť aj integráciou StruxureWare pre dátové centrá od Schneider Electric s HP Universal Configuration Management Database (UCMDB). Novinka je k dispozícii už v týchto dňoch.

Zdroj: Tlačová správa HP

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno