Domov Novinky Infinity Display nebude výsadou len najdrahších smartfónov

Infinity Display nebude výsadou len najdrahších smartfónov

Zdielať

Bezrámčeková technológia „Infinity Display“ ktorá bola uvedená pri modeloch Galaxy S8/S8+ sa objaví aj v smartfónoch iných značiek. Samsung im bude totiž svoje bezrámečkové panely predávať.

Doteraz bola technológia prítomná iba pri prémiových zariadeniach od kórejského výrobcu. Ako prvé ich dostali smartfóny Galaxy S8 a S8+, pričom neskôr nasledoval tabletofón Galaxy Note 8. Všetky doterajšie vlajkové modely majú tento typ „nekonečného displeja“ so zakrivením. V tomto roku získali bezrámčekový dizajn modely strednej triedy Galaxy A8 (2018) a Galaxy A8+ (2018), avšak líšia sa rozdielmi – pri „áčkových“ modeloch je rovný a nie zakrivený displej (čo je podľa nás rozumné riešenie a aspoň budú na displeji lepšie držať ochranné 9H sklá, keďže pri zakrivení sa často odliepali, pozn. red.)

Divízia Samsung Display ponúkne bezrámčkový displej aj ďalším výrobcom pre smartfóny. Dodávať však bude iba nezakrivené panely, teda tie, ktoré sú prítomné v „áčkových“ modeloch. Dôvodom má byť cena – nezakrivené panely sú lacnejšie ako zakrivené použité vo vlajkových lodiach spoločnosti. Zdá sa, že Samsung Display sa k tomuto kroku rozhodol najmä preto, aby si udržal svoje dominantné postavenie a zvýšil ziskovosť. V súčasnej dobe si na trhu s OLED panely drží 95% trhový podiel. To, či nové displeje zaujmú a kto z konkurencie ich použije ako prvý ukáže čas.

Zdroj: The Investor

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno