Domov Novinky Imigranti sa nemajú až tak zle, používajú najnovšie smartfóny

Imigranti sa nemajú až tak zle, používajú najnovšie smartfóny

Zdielať

Imigranti sa hrnú do Európy už viacero týždňov. Televízne, ale aj rozhlasové správy prinášajú aktuality v spojení s nimi, taktiež aj webové stránky. Azda nikomu neuniklo, že imigranti, či už v televízii, alebo na obrázkoch na internete sú vybavení aj smartfónmi popredných značiek.

imigrants_2

Je pravdou, že najväčšia časť uniká pred vojnou, no taktiež kvôli ekonomickým dôvodom. Majú sa skutočne migranti až tak zle, ak majú na relatívne drahé smartfóny? Pripomeňme, že väčšina populácie v Európe vlastní okrem telefónov aj notebooky, či stolné počítače.

Smartfón zahŕňa štandard všetkých týchto zariadení na úkor menšej zobrazovacej plochy. Mnoho imigrantov vlastní aj iPhony od Apple, či najnovšie smartfóny Samsung. V rámci humánnych zvykov v Európe sa rozhodli imigrantom pomáhať aj televízne stanice a preto imigrantom počas čakania na železničnej stanici Keleti v Budapešti nabíjali ich smartfóny priamo v prenosových vozoch. Niektorí utečenci sú vybavení aj powerbankami.

imigranti_centrala

Vďaka mobilným telefónom sa imigranti môžu taktiež informovať o situácii na ich ceste naprieč Európou. Ďalšie fotografie z Calais poukazujú, že imigranti sa pohybujú aj po vrakoviskách, kde dokážu nájsť všetko, čo im pomôže ich zariadenia dobiť, ako sú rôzne elektrostanice fungujúce na benzín. Vzhľadom na to, že finančne netrpia, môžu si pri putovaní Európou náhradné batérie do zariadení aj dokúpiť v každom obchode s elektronikou.

Vďaka zmluvám medzi operátormi sa môžu imigranti kedykoľvek kontaktovať či už hlasovým hovorom alebo SMS správou. Niektorí z imigrantov si zakúpili aj nové SIM karty, aby boli hovory vrámci EÚ podstatne lacnejšie.

imigrants_1

Vďaka pokrytiu internetom môžu prezerať správy, aby sledovali situáciu, či už vo svojej krajine, taktiež aj v Európe a môžu byť tak v určitej výhode, aby vedeli, ktorým miestam je nutné sa vyhnúť. Po zakúpení lokálnych SIM kariet mohli využívať aj LTE (4G) internet. Na železničnej stanici Keleti sa imigranti pripájali aj na Wi-Fi hotspoty. Pri púti im pomáha aj GPS technológia, ktorá je dnes už štandardne v každom smartfóne.

Pri presúvaní a vyhľadávaní údajov o známych imigrantov vrámci nových SIM kariet pomáhala aj agentúra UNHCR. Imigranti vrámci možností a dostupnosti internetu využívali aj komunikáciu so známymi prostredníctvom sociálnych sietí, ako Facebook/Messanger, Viber, či čoraz viac populárny Whatsapp na zasielanie textových správ.

Zdroje: cbncnytimes

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno