Domov Novinky Ide sa na výlet! Aplikácie, ktoré Vám nesmú chýbať

Ide sa na výlet! Aplikácie, ktoré Vám nesmú chýbať

Zdielať

dovolenka-leto-mobilBlíži sa leto, čas výletov, dovoleniek a skúmania turistických chodníčkov. Mnohí si pôjdu oddýchnuť, či už do zahraničia alebo skúmať krásy prírody Slovenska. Poradíme aké aplikácie odporúčame na cestách do mobilných zariadení tak, aby ste sa z dovolenky vrátili nielen oddýchnutí, ale aj spokojní.

Na vrchol tohto zoznamu jednoznačne pre každého, kto sa bojí, že sa stratí, patria Google mapy. Táto aplikácia pomôže tak v rušných uliciach New Yorku ako aj na túre vo Vysokých Tatrách. Je ideálna na plánovanie menších vychádzok a aj na to, aby ste zistili, kde práve ste. Samozrejme na používanie tejto aplikácie budete potrebovať pripojenie k internetu, čo obzvlášť v zahraničí nemusí byť práve ľahké. Preto odporúčame plánovať trasu dopredu, so spoľahlivým pripojením.

google-maps

Google Mapy: Google Play, iTunes

Ďalšími aplikáciami, ktoré odporúčame, sú rezervačné aplikácie. Ako príklad uvádzame Booking, alebo Trip Advisor . Tieto aplikácie Vás zachránia, ak cestuje ako dobrodruh a v poslednej chvíli zháňate ubytovanie, ale tiež pomôžu nájsť miesta ako bankomaty, lekárne, či reštaurácie na romantickú večeru. Vďaka komentárom užívateľov si tak môžete hneď spraviť obraz o konkrétnom hotely, alebo reštaurácii.

trip advisor

Trip Advisor: Google Play, iTunes

Nebudeme písať o užitočnosti Facebooku, alebo Twitteru na cestách, to je už hádam samozrejmosťou, aby ste sa o zážitky z ciest mohli podeliť s priateľmi, no odporúčame ďaľšiu aplikáciu a to Skype. Volania, či posielania textových správ a to najmä zo zahraničia sú výhodnejšie ako u mobilných operátorov cez roaming.

Facebook skype twitter
Facebook: Google Play, iTunes Twitter: Google Play, iTunes Skype: Google Play, iTunes

A pre tých, ktorí si aj na dovolenke chcú oddýchnuť tu máme poslednú aplikáciu na čítanie elektronických kníh: e-book reader  alebo eReader Prestigio čítačku a e-knihy, ktorých je v internetových obchodoch nespočetné množstvo. Odporúčame si nimi zaplniť zariadenia už doma. Ich sťahovanie na cestách by mohlo byť komplikované.  Obidve čítačky je možné si stiahnuť zdarma na Google Play a iTunes.

Ebook Reader: Google Play, iTunes eReader Prestigio čítačka: Google Play

Veríme, že už pri budúcej dovolenke naše rady využijete a vrátite sa oddýchnutí a plní elánu.

Zdielať
Predchádzajúci článokO2 zjednocuje cenu volaní na Zákaznícku linku 949
Nasledujúci článokLogitech: Nové zariadenie Bluetooth Audio Adapter
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno