Domov Novinky HydrogenOS 11 od OnePlus bude predstavený 10. augusta

HydrogenOS 11 od OnePlus bude predstavený 10. augusta

Zdielať

Nadstavba od OnePlus na smartfónoch sú pokladané za najlepšiu verziu (nadstavbu) Androidu a v podstate ide o odľahčený Android vyznačujúci sa perfektným optimalizovaním a rýchlosťou.

Existuje pritom v dvoch verziách: HydrogenOS je určený pre domáci čínsky trh a OxygenOS potom pre globálny, celosvetový trh. OnePlus patrí medzi spoločnosti, ktoré zvládnu bleskurýchlu implementáciu nových verzií systému od Googlu a ani Android 11 nebude výnimkou, keďže HydrogenOS 11 by mal byť predstavený len za pár dní, 10. augusta.

Výrobca to oznámil cez príspevok na sociálnej sieti Weibo, pričom odľahčená verzia je, samozrejme, založená na Androide 11 a pretože ide o verziu pre Čínu, tak neobsahuje podporu služieb Google. Medzinárodná verzia (OxygenOS) by sa nemala oneskoriť a špekuluje sa o dátume v septembri, čo súvisí aj s oficiálnym dátumom predstavenia Androidu 11, ktoré má byť 8. septembra.

O konkrétnych vylepšeniach novej verzie toho zatiaľ nevieme veľa. Mali by sme sa dočkať natívnej podpory funkcie AOD (Always-on-display), pretože AMOLED displeje telefónov OnePlus to potrebujú. Uvidíme ktoré telefóny budú AOC podporovať, predpokladáme však, že pôjde o telefóny OnePlus 6 a novšie.

Zdroj: GCh

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno