Domov Novinky Hudba Play od Google prichádza na Slovensko

Hudba Play od Google prichádza na Slovensko

Zdielať

Google-Play-MusicPo našich západných susedoch z Českej republiky dostávame aj my možnosť používať Google Play Music. Služba je u nás nazývaná ako “Hudba Google”, dostáva sa tak medzi gigantov ako Spotify, Deezer či iTunes. Tie boli narozdiel od tejto služby od firmy Google na Slovensku dostupné už dávnejšie.

Spomínaná služba bude spustená už o pár dní. Služba je delená na tri základné funkcie. Prvou je obchod s viac ako dvadsiatimi miliónmi skladieb. Druhou funkciou má byť Hudba Google Play Naplno, ktorá je vlastnou streamovacou službou. Tretia funkcia služby je unikátna. Bude poskytovať úložisko pre vlastné piesne (čosi ako cloud – pozn. red) kam si bude môcť užívateľ uložiť až dvadsať tisíc piesní.Predplatné bolo firmou Google stanovené na 5,49 € mesačne, do konca apríla to bude 4,49 €, no a samozrejmosťou je prvých tridsať dní pre nových používateľov zadarmo.

Hudba Play prišla k naším západným susedom ale i iným krajinám už v októbri minulého roka, no na Slovensku sa od tej doby usadili služby ako Spotify či Deezer (s podporou Telekomu – pozn. red) a Google na čo samozrejme potreboval zareagovať. Dostupná knižnica Hudby je však aj naďalej oproti týmto službám najmenšia. Vedie služba Deezer so svojimi tridsiatimi miliónmi skladieb, čím Hudbu Play prevyšuje o desať miliónov.

Zdroj: Tlačová správa Google

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno