Domov Novinky Huawei pripravuje operačný systém s veľkosťou 10 kB

Huawei pripravuje operačný systém s veľkosťou 10 kB

Zdielať

Čínska spoločnosť Huawei sa počas posledných pár rokov celkom výrazným spôsobom etablovala aj na európskom trhu, čoho dôkazom sú aj silnejúce predaje napríklad smartfónov. Nie je to ale jediný segment, do ktorého sa chystá tento gigant vstúpiť. Podľa najnovších informácií Huawei vyvíja operačný systém LiteOS, ktorý by sa vďaka svojej minimálnej veľkosti 10 kB mohol uplatniť aj v Internete vecí.

huawei liteos

Operačný systém LiteOS by sa mal uplatniť v širokom spektre zariadení, čo je len umocnené faktom, že pôjde o otvorený operačný systém, ktorý budú môcť vývojári prispôsobovať podľa seba a tým dosiahnuť maximálnu efektivitu. Primárne nepôjde o konkurenciu pre už zaužívané veľké operačné systémy ako Android, iOS či Windows, kedže zameranie tohto systému je skôr na malé veci ako termostaty či zubné kefky.

Čo je veľmi dôležité, vývojári nositeľnej elektroniky či smart zariadení už nebudú musieť programovať každé jedno zariadenie zvlášť, môžu použiť LiteOS, ktorý prispôsobia pre potreby každého zariadenia. Dobrou správou je aj možnosť kompletnej konfigurácie či automatického pripájania k sieti. Uvidíme, kedy sa tento operačný systém dostane do prvých zariadení a či naozaj využije svoj potenciál naplno.

Zdroj: TechSpot.com

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno