Domov Novinky Huawei predstavil novú generáciu rýchlonabíjania

Huawei predstavil novú generáciu rýchlonabíjania

Zdielať

V poslednej dobe sa dizajn smartfónov stenšuje a to znamená, že sa zmenšujú aj batérie. Výrobcovia sa preto rozhodli odladiť systém najlepšie ako sa dá, prípadne pridať nové funkcie, ktorých úlohou je predĺžiť výdrž na jedno nabitie, ako je Sony STAMINA mód alebo Doze v Androide 6.0 Marshmallow.

Huawei nabijanie 02

Niektorí sa ale ubrali aj iným smerom, ktorého cieľom je urýchliť nabíjanie a teda predĺžiť výdrž batérie o čo najdlhšie za čo najkratší čas. Vzniklo teda niekoľko technológii ako Qualcomm Quick Charging 1.0 až 3.0, Motorola Turbo Charging, Oppo VOOC Flash Charge a nabíjanie je urýchlené aj štandardom USB 3.1 Type-C.

Spoločnosť Huawei sa rozhodla pridať k týmto spoločnostiam, keďže jej divízia Watt Labs práve predstavila svoju technológiu rýchleho nabíjania. Podľa slov a videí Huaweiu dokáže táto technológia nabiť batériu s kapacitou 600 mAh na úroveň 68% len za dve minúty a omnoho väčšiu 3000 mAh batériu na kapacitu 48% za päť minút. Podľa slov tejto spoločnosti tento objav vo vývoji batérii začne novú revolúciu v elektronických zariadeniach, ako napríklad smartfónoch, elektromobiloch alebo nositeľných zariadeniach.

Huawei nabijanie 01

Problémami sú ale veľkosť a zložité používanie. Na nabitie je totiž potrebné vybrať batériu z mobilu a vložiť ju do nabíjačky veľkosti zhruba 50×150×30 mm. To znamená, že táto technológia bude najprv musieť byť minimalizovaná, aby ju bolo možné vložiť do smartfónu alebo akéhokoľvek iného zariadenia.

Huawei takisto vydal aj dve videá, ktoré ukazujú rýchlosť a spôsob tohto nabíjania. V jednom sú porovnávané dva identické smartfóny s 600 mAh batériami, pričom jeden sa nabíja normálnou rýchlosťou a druhý touto novou generáciu nabíjania. V druhom videu sa jedná len o ukážku rýchlosti bez porovnávania. Tak či onak je ale výsledok obdivuhodný a dokázal by uľahčiť nabíjanie prenosných zariadení.

Zdroj: Huawei

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno