Domov Novinky Huawei predstavil nové vlajkové lode P10 a P10 Plus

Huawei predstavil nové vlajkové lode P10 a P10 Plus

Zdielať

Spoločnosť Huawei na MWC v Barcelone predstavila nové špičkové smartfóny P10 a P10 Plus. Model P10 je vybavený druhou generáciou duálneho fotoaparátu, na ktorého vývoji spolupracovala spoločnosť Leica. Po novom sa spoločnosť Leica podielala aj na vývoji predného fotoaparátu. P10 sa pýši 5,1-palcovým Full HD displejom s ochranným sklíčkom Gorilla Glass 5, kapacitou batérie 3200 mAh a poháňa ho najnovší procesor Kirin 960. P10 bude na Slovensku dostupný od 31.3. za odporúčanú cenu 599 eur.

Odolný celokovový P10 ponúka 5,1-palcový displej, ktorý je chránený sklom Gorilla Glass 5. Väčší a výkonnejší P10 Plus má zasa displej o veľkosti 5,5 palca. Snímač odtlačkov prstov sa u P10 premiestnil na prednú stranu smartfónu a je skrytý pod hladkým sklíčkom. Snímač zároveň nahradzuje hlavné navigačné tlačidlo, vďaka čomu je ovládanie telefónu rýchlejšie a ergonomickejšie. Duálny fotoaparát Leica 2.0, na ktorého vývoji spolupracovala legendárna fotografická firma, po novom dopĺňa aj predný 8 MPx fotoaparát s certifikáciou Leica a clonou f/1.9.

Hlavný fotoaparát disponuje 12 MPx RGB (farebným) a 20 MPx monochromatickým (čiernobielym) snímačom. Ako vo farebnom, tak aj v čiernobielom režime je možné pracovať s hĺbkou ostrosti. Hlavný fotoaparát disponuje šošovkami Leica 2.0 s clonou f/2,2. Huawei P10 Plus je vybavený ešte pokročilejším duálnym fotoaparátom, ktorý disponuje dvojicou šošoviek Leica 2.0 Pro Edition SUMMILUX-H s vyššou svetelnosťou f/1.8 a väčšími optickými možnosťami. Objektívy dokážu zachytiť ostrejšie detaily, rýchle momentky a viac svetla v zhoršených svetelných podmienkach.

Fotoaparát je po novom vybavený radom špeciálnych funkcií pre fotenie portrétov, ako je napríklad 3D detekčná technológia, ktorá využíva viac než 190 identifikačných bodov pre rýchlejšie a presnejšie rozpoznanie jednotlivých objektov. V rámci rozsiahleho výskumu najrôznejšich tvarov tváre a zafarbenia pleti vyvinula spoločnosť špeciálny snímací algoritmus pre dokonalú portrétovú fotografiu. Konkrétne to funguje tak, že prístroj automaticky berie v úvahu napr. polohu a veľkosť nosu, aby bolo svetlo, tiene a farba na výslednej fotografii práve tam, kde majú byť.

Huawei P10 disponuje tiež mechanizmom, ktorý sleduje zmeny prirodzeného osvetlenia a automaticky upravuje fotografické nastavenia. Predná selfie kamera napríklad rozpozná, keď sa užívateľ chystá fotiť skupinové selfie a prepne do širokouhlého módu. V spoluprácii s GoPro potom spoločnosť Huawei ponúka „Highlights“ (najlepšie momenty), obrazovú technológiu generujúcu fotoalbumy alebo videopríbehy za pomoci radu bohatých šablón a pokročilých editovacích funkcií s integrovanou GoPro Quik aplikáciou.

Elegantné celokovové telo P10 je 6,98 mm široké a bude k dispozícii v niekoľkých ojedinelých farbách, ktoré sú výsledkom prvého medziodborového partnerstva spoločnosti Huawei s Pantone Color Institute, svetovou autoritou v oblasti farieb. Výsledkom sú dve úplne nové farby: v modrom a zelenom odtieni. Čo sa povrchovej úpravy týka, dizajnový tím Huawei predstavil okrem variánt s pieskovaným a lešteným povrchom aj variant upravený po prvý raz s využitím inovatívnej metódy diamantového brúsenia „Hyper Diamond Cut“.

Huawei P10 je osadený najnovším procesorom HiSilicon Kirin 960. Procesor poskytuje vôbec najvyšší multicore výkon medzi všetkými SoC. Grafický akcelerátor ponúka o 180% vyšší výkon a 40% nárast energetickej účinnosti. Nová nadstavba používateľského prostredia EMUI 5.1 optimalizuje výkon a má rad nových užitočných funkcií. Medzi inými napríklad Machine Learning Algorithm („samoučiaci“ algoritmus prístroja), ktorý sa prispôsobuje chovaniu užívateľov. Algoritmus na základe naučených skúseností dokáže predvídať použitie aplikácií a spravuje RAM tak, aby sa najvyužívanejšie aplikácie načítali rýchlejšie.

EMUI 5.1 je vybavený tiež Huawei Ultra Response, ktorý zvyšuje plynulosť pri používaní zariadenia. Vysokokapacitná batéria s 3200 mAh podporuje technológiu rýchleho nabíjania SuperCharge (5V/4,5A), ktorá zahŕňa tiež bezpečnostný mechanizumus Huawei Super Safe 5-gate. Ten v reálnom čase monitoruje napätie, prúd a teplotu tak, aby bolo rýchlonabíjanie úplne bezpečné. HiSilicon Kirin 960 v spojení s EMUI 5.1 umožňuje pokročilejšie komunikačné možnosti a vynikajúcu konektivitu. Huawei P10 a P10 Plus sú vybavené anténovým systémom 2×2 Wi-Fi MIMO.

Okrem nových vlajkových model P10 a P10 Plus spoločnosť Huawei na svojej tlačovej konferencii tiež predstavil nový rad smart hodiniek Watch 2. Tieto športové 4G smart hodinky kombinujú inovatívne technológie s autentickým remeselným spracovaním, majú štýlový atletický dizajn, ktorý užívateľom poskytne to najpríjemnejšie nosenie. Nový Huawei P10 bude na Slovensku dostupný od 31.3.2017 za odporúčanú cenu 599 eur, P10 Plus (128 GB/6B RAM) príde v priebehu apríla za odporúčanú cenu 799 eur.

Zdroj: Huawei, CNET

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno