Domov Novinky Huawei P8 a P8 Max sú predstavené, konkurujú najlepším

Huawei P8 a P8 Max sú predstavené, konkurujú najlepším

Zdielať

Dlho očakávané predstavenie novej vlajkovej lode čínskej spoločnosti Huawei je v plnom prúde a my prinášame čerstvé informácie o tomto špičkovom smartfóne. Tešiť sa môžeme na prvotriedne spracovanie, výkonný hardvér a mnoho zaujímavých funkcii.

huawei p8 01

Veľkým lákadlom bude spracovanie, ktoré je na úrovni. Smartfón je vyrobený z jedného kusu hliníka, takže sa po vzore HTC môžeme tešiť na unibody telo s nano povrchom odpudzujúcim vodu. Na rozdiel od nového iPhonu a Samsungu fotoaparát nebude vytŕčať z teba, takže bude zadná strana úplne rovná.

Tak isto ako predchodcovia, aj model P8 ponúkne veľmi malú hrúbku, konkrétne 6,4 mm. Displej mierne narástol na súčasných 5,2“, avšak rozlíšenie zostalo na hodnote 1920×1080 pixelov, čo bohate postačuje na kvalitné zobrazovanie a zároveň nízku náročnosť na batériu.

P8 sa môže pochváliť s lepším výkonom procesora (o 80%) a so 100-ným nárastom grafického výkonu. Môže za to použitý čip z vlastnej dielne, ktorý obsahuje až osem procesorových jadier s podporou 64 bitových inštrukcií.

Hardvérový základ tvorí procesor HiSilicon Kirin 930, je tu aj výkonná grafika Mali-T628 a operačná pamäť ktorá má 3 GB. Ani ďalšia výbava nesklame – dvojkanálové Wi-Di, Bluetooth, NFC či podpora 4G/LTE sietí až do 300 Mbps. Dostupný bude aj aj dual SIM verzia a ako jeden z mála umožní obom SIM kartám sa pripojiť na 4G/LTE siete.

huawei p8 02

Výrobca je veľmi hrdý na použitý 13 MPx fotoaparát, ktorý ponúkne optickú stabilizáciu, duálny LED blesk a veľké množstvo softvérových vylepšení. Ako prvý použil nový štvordarebný RGBW CMOS snímač, ktorého bude obsluhovať samostatný snímač na úrovni moderných zrkadloviek.

Chýbať nebude ani možnosť natáčania videa s rozlíšením 4K (3840×2160 pixelov), čo je už v tomto segmente štandardom. Vpredu je zase 8 MPx fotoaparát. Použitý operačný systém Android 5.0 je vylepšený nadstavbou Emotion UI, ktorá bude obsahovať veľké množstvo vychytávok na uľahčenie každodenného používania.

Huawei značnú časť svojej prezentácie venoval použitým inovatívnym technológiám, medzi ktoré patrí zadný e-ink kryt, potláčanie okolitého šumu, hlasové ovládanie a vylepšeným anténam. Batéria sa taktiež dočkala mierneho vylepšenia v podobe nárastu kapacity na 2600 mAh.

huawei p8 max

Výrobca zároveň predstavil aj väčšieho brata P8 Max, ktorý ponúkne veľký 6,8“ displej s rozlíšením len Full HD a ochranným sklíčkom Gorilla Glass 4. Samotné telo bude vyrobené z hliníku, ktorý umožnil znížiť hrúbku zariadenia na 6,8 mm.

Veľkým lákadlom bude úplne nová funkcia umožňujúca mať naraz zobrazené až dve aplikácie, takže bez problémov môžete na jednej obrazovke zobrazovať napríklad internetový prehliadač a zároveň video z YouTube. Zaujímavá je aj batéria, ktorá bude mať kapacitu presahujúcu hodnotu 4600 mAh.

Hardvérové špecifikácie sú inak takmer identické s modelom P8. Báť sa nebudeme musieť ani prehrievania, kedže výrobca usporiadal hardvér do sedem vrstiev s veľmi dobrým odvodom tepla. Štandardne bude tabletofón dostupný iba vo verzií pre dve SIM karty.

Zariadenia budú dostupné najprv iba pre vybrané trhy, do ktorých bohužiaľ ale Slovensko ani Česko nepatrí, u nás si budeme musieť počkať ešte mesiac navyše. Cena za model P8 bola stanovená na 499 eur v prípade 16 GB modelu, väčší 64 GB model bude stáť 599 eur. Za model P8 Max si priplatíte ďalších 50 eur.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Huawei P7 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu HUAWEI P8 poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Livestream

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno