Domov Novinky Huawei P20 Pro prešiel testom, ako obstál pri konkurencii?

Huawei P20 Pro prešiel testom, ako obstál pri konkurencii?

Zdielať

Hoci len včera predstavila spoločnosť Huawei nové smartfóny zo série P20 a medzitým už stihli redaktori zahraničného webu otestovať výkon verzie Pro a porovnať ju s konkurenciou. Ako obstála?

Huawei P20 a P20 Pro debutovali len pred dvomi dňami a zaujali najmä ich snímačmi Leica. Na výkon nebol počas predstavenia kladený taký dôraz. Zrejme je to dané aj tým, že novinky používajú rovnaký hardvérový základ – HiSilicon Kirin 970, ktorý sme mohli vidieť už aj pri Mate 10.

Kirin 970 mal premiéru na jeseň minulého roka, je postavený na 10 nm výrobnom procese a používa dvojicu štvorjadrových procesorov (4× Cortex-A73 jadrá s frekvenciou 2,4 GHz pre výkon a štyri Cortex-A53 na 1,8 GHz pre energetickú účinnosť). Doplnená o grafika je Mali-G72 MP12 a 6GB RAM.

Pri pohľade na výsledky benchmarku je Huawei P20 Pro umiestnený v spodnej časti zoznamu, ktorý pre porovnanie obsahuje len zariadenia s najnovšími čipmi Samsung Exynos, Qualcomm Snapdragon a HiSilicon Kirin. Rozdiely procesorov medzi najnovšími Exynos 9810 a Qualcomm 845 a šesťmesačným Kirinom 970 v testoch sú výraznejšie.

Pripomeňme, že P20 Pro stále nie je oficiálne v predaji, takže akonáhle bude jeho softvér dokončený, medzera medzi telefónmi bude pravdepodobne o niečo menšia. Napriek tomu referenčné kritériá sú jedna vec a výkon pri reálnom používaní je často iný, preto si budeme musieť na verdikt počkať, až kým sa odladí softvér a telefón príde do predaja.

Zdroj: GSMarena

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno