Domov Novinky Huawei je štvrtým najväčším dodávateľom serverov

Huawei je štvrtým najväčším dodávateľom serverov

Zdielať

Huawei serverySpoločnosť Huawei získava čoraz významnejší podiel na serverovom trhu. Hneď niekoľko popredných analytických spoločností reportuje nárast predajov serverov Huawei a to ako globálne, tak aj v jednotlivých regiónoch. Podľa najnovších štatistík spoločnosti Gartner bola spoločnosť Huawei v 1. štvrťroku 2014 štvrtým najväčším svetovým dodávateľom serverov, v prípade blade serverov potom obsadzuje tretie miesto.

V niektorých oblastiach, ako napr. na čínskom trhu, je Huawei najvýznamnejším dodávateľom serverov. Analýza spoločnosti IDC s názvom China x86 Server Market Review odhaduje, že dodávky spoločnosti Huawei na čínskom trhu v roku 2013 vzrástli až o 241%.

K novinkám spoločnosti na trhu patrí nedávno predstavené štvorsoketové servery s procesormi Intel E7 CPU. Nové servery, nesúce označenie RH5885H V3, RH5885 V3 a CH242 predstavujú vďaka svojím hardvérovým parametrom a odolnosti proti zlyhaniu ideálnu platformu pre kritické podnikové aplikácie, ako sú databázy, systémy business intelligence a high performance computing.

Zdroj: Tlačová správa Huawei

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno