Domov Novinky Huawei Ascend Mate 7 dostupný aj na slovenskom trhu

Huawei Ascend Mate 7 dostupný aj na slovenskom trhu

Zdielať

Huawei Ascend Mate 7 01Spoločnosť Huawei začala od novembra na slovenskom trhu s predajom nového 6“ smartfónu Huawei Ascend Mate 7, ktorý predstavila na veľtrhu IFA 2014 v Berlíne. Smartfón má veľký 6″ Full HD displej s tenkým rámčekom okolo displeja, a 7,9 mm tenkým pevným telom vyrobeným z jedného kusu hliníka. Základom je osemjadrový procesor, je tu aj kvalitný fotoaparát a veľká 4100 mAh batéria. Smartfón má aj jednodotykovú technológiu využívajúcu senzor odtlačkov prstov, podporu LTE a NFC a odladené rozhranie EMUI 3.0. Cena zariadenia je 499 eur s DPH.

Smartfón má ako svoj základ procesor Huawei Kirin 925 s osemjadrovou architektúrou, ktorý pozostáva zo štyroch veľkých A15 1,8 GHz čipov a štyroch malých A7 1,3 GHz čipov, ktoré sa aktivujú v rôznych konfiguráciách v závislosti na výkonových potrebách konkrétnej aplikácie alebo funkcie. Smartfón teda inteligentne hospodári s napájaním.

Huawei Ascend Mate 7 02

Smartfón šetrí 50% batérie automatickým využívaním menších A7 jadier k obsluhe štandardných aplikácií, ktoré spotrebiteľ využíva 80% času. Pri vyšších nárokoch na výkon, napríklad hraní hier, sa zapoja väčšie jadrá A15. Akonáhle procesor zistí, že sa využíva 85% až 95% výpočtového výkonu jedného jadra, automaticky aktivuje ďalšie jadrá.

Huawei Ascend Mate 7 03

Mate 7 je pravdepodobne prvý 6-palcový smartfón s jednodotykovým prístupom cez senzor odtlačku prsta. Netreba teda ďalej namáhavo zadávať vstupné heslo. Čítačka je umiestená na zadnej strane prístroja, podporuje až 5 režimov rôznych záznamov otlačku prstov, ktoré sa dajú priradiť režimom „normal“ nebo „hosť“. Používateľ môže režimy prepínať a zvýšiť tým úroveň ochrany pri zabezpečení súkromných zložiek, aplikácií alebo informácií o platbách.

Huawei Ascend Mate 7 04

Zariadenie podporuje najrýchlejšie mobilné pripojenie LTE Cat 6 s rýchlosťou sťahovania až 300 Mbps a umožňuje stiahnuť film v HD kvalite za necelých 30 sekúnd. Je napájaný lithium-polymérovou batériou s kapacitou 4100 mAh. Vďaka vlastnej technológii úspory energie ponúka tri úsporné režimy – normálny, inteligentný a ultra úsporný. Tiež disponuje inteligentnou funkciou tzv. reverzného nabíjania, kedy po pripojení USB káblom k inému prístroju môže fungovať ako externý zdroj energie.

Huawei Ascend Mate 7 06

Smartfón je vyrobený z viac než 95% z kovu, má vnútornú konštrukciu z pevnej zliatiny hliníka na vynikajúce odvádzanie tepla. Je iba 7,9 mm tenký a má hmotnosť 185 gramov. Ďalej je vybavený operačným systémom je Google Android, ktorý je obohatený o nadstavbu výrobcu EMUI 3.0, čo je nová verzia používateľského rozhrania výrobcu.

Huawei Ascend Mate 7 05

Huawei Ascend Mate 7 je na slovenskom trhu v predaji od novembra 2014 a je dostupný v striebornej a čiernej variante u vybraných operátorov aj na voľnom trhu. Odporúčaná maloobchodná cena smartfónu je 499 eur.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu HUAWEI Ascend Mate M7 poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Tlačová správa Huawei

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno