Domov Novinky HTC údajne pripravuje smartfón s Windows Phone aj Android

HTC údajne pripravuje smartfón s Windows Phone aj Android

Zdielať

nokiaPo dnešnej správe, že Lenovo sa zaujíma o odkúpenie spoločnosti HTC, je možno toto ďalší pokus o záchranu. Podľa informácií, je iniciátorom tejto akcie Microsoft, ktorý by z takéhoto spojenia získal najviac.

Vytvoriť smartfón, na ktorom by mohol pracovať operačný systém Android a popri tom Windows Phone 8 pochopiteľne nieje žiadny problém. Avšak sa už skôr objavovali na trhu tablety, na ktorých bolo nainštalovaných viac systémov. Napríklad SmartQ V7, ktorý pracoval dokonca s troma systémami: Androidom, Linuxom a Windows CE. Používateľ si mohol vybrať OS pri štarte tabletu.

Viacmenej ako to tak vyzerá, Microsoftu predovšetkým ide o to, k čomu ju vo svete internetových prehliadačov u desktopových operačných systémov musela donútiť až Európska Komisia, čiže o to, aby používateľ mal na výber. Podľa agentúry Bloomberg, bola firma HTC minulý mesiac oslovená Terrym Myersonom, ktorý vedie vývoj operačného systému Windows Phone, aby zvážila možnosť výroby smartfónov s Windows Phone ako druhú možnosť v smartfóne distribuovaných primárne s Androidom. Bolo by celkom pochopiteľné, keby potom Microsoft ponúkol firme HTC svoj systém za veľmi nízky, či snáď rovno nulový poplatok a odmenou mu bol “iba” zvýšený podiel Windows Phone 8 na trhu.

Microsoft si síce nedávno spravil radosť kúpou mobilní divízie firmy Nokia, čím získal i ich radu smartfónov Lumia. Zároveň ohlásil, že kvôli tomu sa jeho Windows Phone nestane systém určený iba pre jeho vlastné smartfóny, ako je to v smartfónoch firmy Apple. HTC sa pritom teraz potýka so znižujúcimi tržbami a tak sa logicky ocitla v hľadáčiku Microsoftu, ktorý vycítil príležitosť.

Istým obmedzením by taktiež bol hardware. Je známe, že Windows Phone 8 podporuje iba SoC Qualcomm Snapdragon, zatiaľ čo Android môže pracovať na rade rôznych čipov, ako sú Intel Atom, NVIDIA Tegra, Samsung Exynos a ďalšie. Firme HTC by sa tak u smartfónov pre obe systémy podstatne zúžil výber, čo by sa im a ani ich zákazníkom nemuselo páčiť. Uvidíme čo sa z toho nakoniec vyvinie a či vôbec niečo.

Zdroj: Xbitlabs.com

Zdielať
Predchádzajúci článokToshiba uvádza nový Portégé R30
Nasledujúci článokI-O Data prináša nové USB 3.0 Flash disky
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno