Domov Novinky HTC sa približuje vydaniu VR headsetu Vive Pre

HTC sa približuje vydaniu VR headsetu Vive Pre

Zdielať

Spoločnosť HTC na konferencii CES 2016 zaujala najmä systémom podobným ako Oculus Rift. Ten sa nazýva Vive Pre a v jeho druhogeneračnom vydaní sa HTC snaží priblížiť virtuálnu realitu komerčnému trhu. Táto spoločnosť si splnila záväzok priniesť trojdimenzionálny zážitok, ktorý zmení spôsob, akým komunikujeme, zábávame sa, či cvičíme a učíme. Každý komponent bol oproti pôvodnej verzii prepracovaný pre poskytnutie daného komfortu s prihliadnutím na ergonómiu a výkon. Vynovený dizajn náhlavnej súpravy zvyšuje mieru virtuálneho zážitku. Vymeniteľné penové vložky na vnútornej strane a tesnenie v oblasti nosa zabezpečia pohodlné a bezpečné používanie prístroja.
HTC Vive product 1_res
Vive Pre je možné ľahko prispôsobiť pre akýchkoľvek používateľov, aj tých, ktorí nosia okuliare a je teda kompatibilná pre nadmernú väčšinu ľudí. Vive Pre prináša prvky reálnosti do virtuálnej reality aj za pomoci novej prednej kamery, ktorá používateľovi umožní pracovať viac, ako vo vnútri, tak aj mimo virtuálneho sveta bez dávania súpravy z hlavy dole. Ovládače pre dokonalé používanie boli prerobené a vylepšené s oblejšími hranami. Nová dvojfázová spúšť umožňuje hladkú interakciu s predmetmi a virtuálnym svetom. Ovládače sú vybavené integrovanými dobíjacími batériami s microUSB portom pre nabíjanie. Na nabitie vydržia 4 hodiny prevádzky. Základňové stanice Vive boli prepracované, aby boli viac kompaktné a zabezpečili zlepšené sledovanie.
HTC Vive product 2_res
Od vyhlásenia Vive pracovalo HTC v spolupráci s Valve a tisíckami vývojárov. Ich cieľom bolo vytvoriť virtuálnu realitu naprieč širokým sektorom, napr. od gamingu až po zdravie, vzdelávanie, či maloobchod. HTC ešte predstaví spoločne s 15-timi partnermi mnoho aplikácii pre virtuálnu realitu. Audi pripravilo luxusný zážitok pre spotrebiteľov, ktorí môžu preskúmať modely áut tejto spoločnosti, vrátane tých najnovších. Dassailt prestaví svoj vývoj a budúcnosť v oblasti 3D dizajnu vo virtuálnej realite. Vive je naplánovaný na komerčné spustenie na apríl 2016, vývojári ale pred vydaním dostanú ešte 7000 zariadení.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno