Domov Novinky HTC pripravuje smartfón s osemjadrovým procesorom

HTC pripravuje smartfón s osemjadrovým procesorom

Zdielať

HTC logoTím AnTuTu udržiava bdelé oko na svoje databázy hlavne pre neohlásené smartfóny a HTC boli chytení v ich sieti. Prvý z nich je osemjadrový smartfón a ten druhý je so štvorjadrovým procesorom.

HTC D616W pravdepodobne patrí do línie Desire a ponúka osemjadrový procesor MediaTek MT6592 na architektúre Cortex-A7, taktovaný na 1,6 GHz, s grafikou Mali-450 a trochu znepokojivo nalej 1 GB RAM. Smartfón má 5 palcový 720p displej a “beží” Android 4.2.2 Jelly Bean. Vnútorná pamäť je žalostných 4 GB čo znamená, že je s najväčšou pravdepodobnosťou bude slot microSD karty slot nevyhnutnosťou. HTC D616W príde s 8 MPx hlavným fotoaparátom a 2 MPx predným VGA fotoaparátom. AnTuTu špekuluje o tom, že zariadenie je verzia pre China Unicom. Je nepravdepodobné, že je to Desire 8 (veľkosti obrazovky a rozlíšenie fotoaparátu sa nezhodujú). Špekulácie hovoria o cene 2000 CNY čo je cca 240 Eur.

HTC D616W

Druhý smartfón má označenie D516W. Ten je poháňaný štvorjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon MSM8610 s architektúrov Cortex-A7, taktovaným na 1,2 GHz a grafikou Adreno 302 spolu s 768 MB RAM. Tento smartfón beží na novšej verzii operačného zariadenia Android 4.3 Jelly Bean. Vnútorná pamäť je ešte nižšia ako v prvom smartfóne a to len 2 GB, čiže slot na microSD karty je nutnou nevyhnutnosťou. HTC D516W má displej s rozlíšením 960×540 pixelov, ale v súčasnej dobe nieje známa veľkosť displeja. Zadný fotoaparát má 5 MPx a predný má 2 MPx.

HTC D516

Tím AnTuTu rozdúchal graf, porovnávajuci výkon dvoch čipsetov a zdá sa, že grafika Adreno má svoje výhody oproti Mali-450 (majte na pamäti rozdielne rozlíšenie), zatiaľ čo osemjadrový procesor je ďaleko za základnými nastaveniami.

AnTuTu test

Zdroj: GSMarena

Zdielať
Predchádzajúci článokApple pracuje na senzoroch schopných predvídať infarkt
Nasledujúci článokSony Xperia “Sirius” sa objavila na videu
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno