Domov Novinky HTC pri novom modeli A9 používa dvojitý meter

HTC pri novom modeli A9 používa dvojitý meter

Zdielať

Taiwanská spoločnosť HTC sa už dlhšie stretáva s neistou finančnou situáciou. Spoločnosť sa však tomu chce vyhnúť a nedávno predstavila model A9, ktorý by mal byť záchranným kolesom pre výrobcu. HTC však nové A9 predáva v Amerike lacnejšie a dokonca im ponúka lepšie model, než pre Európu.

HTC One A9 03

Európska verzia modelu A9 ponúkne 2 GB RAM a 16 GB internej pamäte a za cenu okolo 540 eur s DPH. Čo ale poburuje Európanov je fakt, že v USA je k dispozícii model A9 s 3 GB RAM a 32 GB internou pamäťou. Cena však prekvapí najviac – okolo 360 eur. Síce je to cena bez DPH, ale v mnohých federálnych štátoch USA sa DPH vôbec neplatí, alebo je značne menšia v porovnaní s Európou.

HTC One A9 04

V USA však ešte HTC ešte viac zvýhodňuje pred Európou. K dispozícii pridáva službu – ak používateľ rozbije displej smartfónu, utopí ho alebo ho vystaví extrémnym prírodným podmienkam, HTC zadarmo telefón vymení za nový. HTC si tak pomyselne podráža nohy v predaji mimo USA, no najmä v Európe. Mnohých nepoteší ani fakt, že je aj dizajn inšpirovaný Applom a ich smartfónmi iPhone. Diskutabilné sú tiež obrovské rámčeky nad a pod displejom, či absencia kvalitných reproduktorov BoomSound, ktoré boli doteraz hlavnou dominantou TOP modelov od HTC.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu HTC One M9 poskytuje server Heureka.sk
Zdroj: DigitalTrends

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno