Domov Novinky HTC predstavil nový smartfón One A9

HTC predstavil nový smartfón One A9

Zdielať

Počas predchádzajúcich mesiacov sme sa z únikov informácii dozvedeli o tom, že HTC plánuje vydať smartfón strednej triedy s kódovým označením Aero, ktorý sa oficiálne volá One A9. Už sme sa však konečne dočkali a tento smartfón má naozaj čo ponúknuť.

HTC One A9 01

HTC tvrdí, že tento smartfón je zameraný na štyri aspekty: krásu, výkon, jednoduchosť a prispôsobiteľnosť. Pod krásu spadá kovový unibody dizajn, ktorý sa nevylúčiteľne podobá na iPhone (aj keď by sa dalo argumentovať, že Apple odkopíroval dizajn pásov pre antény od HTC) a je plný malých detailov ako špecifická a pomerne drsná textúra na tlačidle napájania, s čím sme sa stretli už pri tohtoročnej vlajkovej lodi One M9.

HTC One A9 03

Na prednej strane nachádza 5“ Full HD AMOLED displej s krycím sklíčkom Corning Gorilla Glass 4 a fyzické tlačidlo, ktoré slúži aj ako skener odtlačkov prstov. Nanešťastie, na prednej strane už nenájdeme reproduktory BoomSound, HTC totiž tvrdí, že nebolo možné umiestniť reproduktory a domovské tlačidlo naraz bez zväčšenia smartfónu a tak sa rozhodli presunúť reproduktor na spodnú hranu.

HTC One A9 04

Čo sa týka výkonu, tento smartfón poháňa osemjadrový procesor Snapdragon 617 od Qualcommu spolu s 3 GB RAM, 32 GB úložného priestoru, ktorý je možné rozšíriť microSD kartou s maximálnou kapacitou až 2 TB (na niektorých trhoch sa ale objaví aj varianta s 2 GB RAM a 16 GB priestorom).

Telefón ďalej ponúkne zadný 13 MPx fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu, podporu fotenia v RAW formáte (ktorý ale môžete na zariadení aj upravovať), autofókus s detekciou fáz a svetelnosťou f/2.0, predným 4 MPx fotoaparátom s technológiou UltraPixel a batériou s kapacitou 2150 mAh, ktorá podporuje technológiu Quick Charging vo verzii 2.0 (podpora verzie 3.0 by mala prísť čoskoro).

HTC One A9 02

Jednoduchosť a prispôsobiteľnosť sú atribúty pripisované nadstavbe HTC Sense, ktorá beží na Androide 6.0 Marshmallow a ponúka pomerne málo predinštalovaných aplikácii, jednou z ktorých je aj HTC Themes, ktorá umožňuje používateľovi prispôsobiť si vzhľad softvéru naozaj podľa svojich predstáv a ponúka funkcie ako napríklad automatické vytvorenie témy z akejkoľvek fotografie.

HTC One A9 05

V USA je ale dostupná aj varianta Unlocked Edition, s niekoľkými benefitmi, ako možnosť odomknúť bootloader bez zneplatnenia záruky, ešte menším množstvom predinštalovaných aplikácii a sľubom, že nová verzia Androidu bude pre toto zariadenie dostupná do 15 dní po tom, čo Google vydá oficiálnu verziu pre svoje zariadenia Nexus, čo je naozaj obdivuhodné.

HTC One A9 06

Predaj HTC One A9 v mnohých krajinách začne počas prvého novembrového týždňa, aj ked nie je jasné, či je medzi nimi aj Slovensko; cena predobjednávok v USA je stanovená na 400 dolárov, podľa popisu ide len o dočasnú ponuku pri predobjedávkach a oficiálna cena zariadenia bude vyššia. Na Slovensku je teda pravdepodobná cena v rozpätí od 400 do 500 eur.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu HTC One M9 poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: HTC

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno