Domov Novinky HTC plánuje vyrábať viac smartfónov strednej triedy

HTC plánuje vyrábať viac smartfónov strednej triedy

Zdielať

HTC logoSpoločnosť HTC zvýši počet smartfónov strednej triedy počas roku 2014 a bude predávať smartfóny za nižšiu cenu ako je to pri jeho súčasných modelov.

Chang Chia-Lin, finančný riaditeľ taiwanskej spoločnosti uviedol, že HTC bude bude predávať výrobky v cenovom rozmedzí 150 až 300 dolárov. Tento rok spoločnosť dúfa, že zvráti pokles tržieb, ktoré jej vznikli. Spoluzakladateľ a predseda spoločnosti HTC, Cher Wang pre agentúru Reuters povedal, že problémom taiwanskej spoločnosti je to, že v roku 2013 sa sústredili na svoje vlajkové lode. V čínskom maloobchode má spoločnosť iba dva smartfóny, ktoré majú cenu pod 150 dolárov a dvadsaťjeden smartfónov, ktoré predávajú za viac ako 500 dolárov.

Nový prístup prichádza po tom, čo výrobca smartfónov načrtol plány na presun svojho zamerania v minulom roku na rozvíjajúcich sa trhoch. HTC mal pôvodne naplánované ponúknnuť lacnejšie smartfóny v Číne za približne 1000 – 2000 jenov (asi 165 – 330 dolárov) a navyše k uvoľňovaniu modelov na nový trh ako je Mjanmarsko. Chang ale povedal , že sa nepripojí k “veľmi veľmi nízkej triede na trh”, ktoré v súčasnej dobe zaujímajú rastúce spoločnosti ako sú Xiaomi a Huawei. HTC momentálne pripravuje predstaviť novú vlajkovú loď a nástupcu HTC One. Zatiaľ ešte nebol oznámený presný dátum predstavenia.

Čo poviete predstaví spoločnosť HTC novú vlajkovú loď? Bude to počas MWC? Ste radi, že HTC chce pripraviť viac zariadení strednej triedy?

Zdroj: Reuters

Zdielať
Predchádzajúci článokXiaomi predbieha konkurenciu na Čínskom trhu
Nasledujúci článokSony Xperia D6503 Sirius ďalší únik foto rozhrania
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno