Domov Novinky HTC One X9: Lacný smartfón strednej triedy pre Čínu

HTC One X9: Lacný smartfón strednej triedy pre Čínu

Zdielať

Spoločnosť HTC má tento rok veľké problémy udržať sa na trhu bez strát, keďže jej vlajková loď One M9 nepriniesla požadované zlepšenie fotoaparátu či lepší dizajn a škandál spôsobil aj použitý procesor Snapdragon 810 a jeho veľké problémy s prehrievaním. Predstavením jesennej vlajkovej lode One A9 sa HTC podarilo dosiahnuť najväčší zisk za posledných 6 mesiacov a táto spoločnosť sa teraz snaží vytvoriť si miesto aj v nižšej cenovej kategórii.

HTC One X9 01

Preto v Číne predstavila smartfón One X9. Jeho dizajn nemá takmer nič spoločné s modelmi rady One, predná strana vyzerá ako z rady Butterfly či o niečo starších modelov Desire, zatiaľ čo zadná sa podobá na Lenovo Phab Plus, prípadne Nexus 6P od Huaweiu. Narozdiel od predchádzajúcich dvoch modelov One ponúka tento smartfón aj kapacitné tlačidlá pod displejom a na prednú stranu sa vrátili aj reproduktory BoomSound.

HTC One X9 02

Displej tohto smartfónu má veľkosť 5,5“ a Full HD rozlíšenie, pričom pod ním nájdeme osemjadrový procesor MediaTek Helio X10 spolu s 3 GB RAM a 32 GB úložného priestoru rozšíriteľného microSD kartou s veľkosťou až 2 TB. Tento smartfón ponúka aj 3000 mAh batériu, ktorá podporuje rýchlonabíjanie voltáže 5V a amperáže 1,5V (viac používaných hodnôt 5V/2V sa tu nedočkáme) a podporu dvoch SIM kariet.

HTC One X9 03

Zadný fotoaparát je taký istý ako pri One A9, ponúka teda rozlíšenie 13 MP, optickú stabilizáciu obrazu, možnosť fotenia v RAW formáte či zaznamenávania 4K videa. Vedľa neho sa nachádza dvojtónový blesk. Predný fotoaparát ponúka 5MP rozlíšenie, clonu f/2,0 a technológiu UltraPixel.

HTC One X9 04

HTC One X9 bude v Číne stáť 2399 yuanov (339 eur), čo je na tieto špecifikácie prijateľná cena. Na trhu sú ale omnoho lacnejšie a podobne výkonné alternatívy od spoločností ako Xiaomi, Huawei, Oppo či Vivo. To, či sa tento smartfón objaví aj na svetovom alebo slovenskom trhu, a to, kedy poputuje k čínskym zákazníkom, je zatiaľ neznáme.

Zdroj: HTC

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno