Domov Novinky HTC One mini 2 dorazil do obchodov

HTC One mini 2 dorazil do obchodov

Zdielať

HTC One mini 2Spoločnosť HTC ohlásila, že jej nová mini verzia vlajkového modelu mobilného telefónu HTC One (M8) je už k dispozícii v slovenských obchodoch. Jedná sa o 4,5 palcový smartfón s trošku slabšiou výbavou v porovnaní s M8, ale aj nižšou cenou. K nákupu sa môžu rozhodnúť aj tí, ktorí nechcú po vreckách nosiť veľkú placku s 5 palcovou obrazovkou a radšej by mali niečo menšie.

Avšak rozdiel pol palca nie je zase tak veľký a rovnako tak aj cena sa príliš nelíši. Nový HTC One M8 sa dá zaobstarať už za 530 eur, zatiaľ čo HTC One mini 2 je k dispozícii za cenu 430 eur, teda o stovku je lacnejší. HTC One mini 2 má 4,5″ displej s rozlíšením HD (1280×720 px), zatiaľ čo veľký M8 má rozlíšenie Full HD (1920×1080 px).

Ďalším veľkým rozdielom je to, že M8 má vo výbave špeciálny duálny fotoaparát, zatiaľ čo One mini 2 má vzadu klasický fotoaparát, aj keď s vyšším rozlíšením (13 MPx, f/2,2) a predný má 5 MPx. Ďalej tu máme dva predné reproduktory s HTC BoomSound sľubujúci kvalitné a hlasný prejav, pričom zosilňovač je rovnaký ako u modelu M8.

Rovnako tak tú máme aj užívateľské prostredie HTC BlinkFeed, ktoré poslúžia na zobrazenie všetkých dôležitých informácií na domovskej obrazovke. Smartfón má rozmery 137×65×10,6 mm a hmotnosť je 137 gramov. Výkon poskytne štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 (taktovaný na 1,2 GHz), ktorý má k dispozícii 1 GB RAM, spolu s vnútornou pamäťou (16 GB) a slotom pre pamäťovky (max. do 128 GB).

Ďalej tu máme akcelerometer, senzor priblíženia, senzor okolitého osvetlenia, digitálny kompas, GPS a GLONASS. Medzi rozhrania patrí micro USB 2.0 s podporou HTC Connect, 3,5 mm audio jack, NFC, Bluetooth 4.0 s aptX, Wi-Fi 802.11 a/​b/g/n, LTE a podpora DLNA. HTC One mini 2 sa u nás predáva v farebných variantoch Gunmetal Grey a Amber Gold. V júli dorazí aj strieborná verzia.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu HTC One mini 2 poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Tlačová správa HTC

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno