Domov Novinky HTC One E9+ je oficiálne potvrdený, poznáme špecifikácie

HTC One E9+ je oficiálne potvrdený, poznáme špecifikácie

Zdielať

Pred pár dňami sa na internete objavili obrázky o chystanom smartfóne z dielne taiwanského výrobcu HTC. Síce išlo len o nepotvrdené rendre tohto zariadenia, teraz už môžeme s istotou potvrdiť ich pravosť. Na oficiálnej stránke HTC sa totiž objavili nové obrázky tohto telefónu spolu so špecifikáciami, ktoré doteraz neboli vôbec známe.

htc one e9+

Okrem zaujímavých špecifikácií sa môže pochváliť aj kovovými hranami, avšak bohužiaľ zvyšok je z polykarbonátu. Telefón bude mať veľký 5,5“ displej s rozlíšením 2560×1440 pixelov, čo je vôbec prvý smartfón od HTC, ktorý sa môže pýšiť Quad HD displejom.

Výrobca použil čip MediaTek MT6795M s ôsmimi jadrami taktovanými na 2 GHz s podporou 64-bitových inštrukcií, 16 GB vnútorného priestoru na dáta s podporou microSD kariet, podpora dual SIM a 4G/LTE sietí. Vpredu nájdeme stereo BoomSound reproduktory, taktiež nebude chýbať 20 MPx hlavný fotoaparát s prisvetlovacou LED diódou a predný UltraPixel fotoaparát. Batéria dostala kapacitu 2800 mAh.

htc one e9+ 01

Samozrejmosťou je najnovší Android vo verzií 5.0 Lollipop s nadstavbou HTC Sense 7. Je to ale paradoxne konkurencia aj najnovšej vlajkovej lodi One M9, ktorá síce ponúkne celokovové prevedenie, avšak má nižšie rozlíšenie displeja. Aj keď zatiaľ nie je jasné, či sa tento telefón dostane aj mimo čínsky trh, od výrobcu by to rozhodne nebolo najšťastnejšie rozhodnutie, kedže tento smartfón má veľký potenciál aj mimo ázijského trhu.

Zdroj: PhoneDog

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno