Domov Novinky HP predstavuje ľahký notebook z recyklovateľných plastov

HP predstavuje ľahký notebook z recyklovateľných plastov

Zdielať

HP nedávno predstavil notebook Elite Dragonfly, ktorý má nízku hmotnosť menej ako jeden kilogram a jeho spracovanie je síce z plastu, ale ide o recyklovaný materiál, ktorý by inak skončili v oceánoch.

Slovo dragonfly sa dá do slovenčiny preložiť ako vážka a tento názov rozhodne nebol pre novinku vybraný náhodou. Pre vážky je totiž typické, že sú síce veľmi ľahké, ale zároveň veľmi výkonné a vytrvalé. To platí aj pre 13,3″ notebook, ktorý používa s procesor Intel Core i5, 8 GB RAM, 128 GB SSD, Full HD panel a sieťovú kartu Intel Wi-Fi 6 ZX200 + BT5 pre bezdrôtovú komunikáciu. Výrobca udáva, že jeho výdrž je 24 hodín.

Nový notebook je však špeciálny aj v inom ohľade – ide totiž o prvý notebook na svete, ktorého súčiastky pochádzajú z plastového odpadu, pri ktorom je veľké riziko, že by jedného dňa skončil v oceáne. K dnešnému dňu HP zhromaždilo viac ako 450 ton takých plastov v oblasti ostrovného štátu Haiti. Že to spoločnosť myslí s ochranou životného prostredia naozaj vážne dokazuje aj nedávno nadviazané partnerstvo so Svetovým fondom na ochranu prírody (WWF). V rámci spolupráce s WWF sa firma HP zaviazala, že prispeje sumou 11 miliónov dolárov (takmer desať miliónov eur) k obnove a ochrane 81 tisíc hektárov dažďových pralesov, čo sa rovná rozlohe amerického New Yorku.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno