Domov Novinky HP: firemné notebooky s novou úrovňou mobility

HP: firemné notebooky s novou úrovňou mobility

Zdielať

HP EliteBook 820HP predstavilo nové modely elegantných firemných notebookov, ktoré menia jestvujúce vnímanie štandardu pre mobilné počítače, vrátane bezpečných a spoľahlivých modelov vo vyhotovení Ultrabook,navrhnutýchpre splnenie všetkých požiadaviek bežných firemných používateľov, či IT rozpočtov.

Firmy sa práve nachádzajú uprostred procesu transformácie pracovného prostredia, v ktorom skokovo rastie dopyt zamestnancov po štýlových mobilných zariadeniach, ktoré umožnia jednoduché a bezpečné pripojenie do firemnej siete – kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Nový rad mobilných počítačov HP EliteBook a HP ProBook bol vyvinutý práve s ohľadom na tieto požiadavky: kladie dôraz na mobilitu, odolnosť a vysokú úroveň zabezpečenia, rovnako ako na oku lahodiaci tenký profil a atraktívny dizajn.

 • Notebooky radu HP EliteBook 800, vrátane modelov 820, 840 a 850, sú o 40 % tenšie a o 28 % ľahšie oproti svojej predchádzajúcej generácii, pritom však ponúkajú všetky kľúčové podnikové funkcie, takže firmy môžu poskytnúť notebook s parametrami ultrabooku všetkým svojim zamestnancom. Sú navrhnuté pre časté cestovanie, vydržia 33 hodín prevádzky na batérie a vyhovujú štandardu MIL-STD 810G, zaručujúcemu vysokú odolnosť v teréne.
 • V notebookoch HP EliteBooks je k dispozícii nová inovatívna technológia HP Sure Start. Tvorí súčasť prostredia HP BIOSphere a bola vyvinutá v spolupráci s HP Labs, centrálnou výskumnou jednotkou HP. Stará sa o automatické obnovenie poškodených systémov BIOS, aby používatelia mohli udržať pracovnú produktivitu a znížiť prípadné prestoje na minimum.
 • Notebooky radu HP ProBook 600, vrátane modelov 640, 645 a 655, sú robustnejšie, ale štýlové, a ponúkajú široký výber podnikových technológií a osvedčených funkcií. V ich výbave nechýba skvelé high-definition (HD) displeja a bohaté možnosti pripojenia.
 • Pre potreby najmä menších firiem a IT rozpočtov boli vyvinuté notebooky radu HP ProBook 400, vrátane modelov 430, 450, 455 a 470. Tieto elegantné a výkonné notebooky s vysokou výdržou sú osadené najnovšou 4. generáciou procesorov Intel Corei3/i5/i7.
 • Štýlový hybridný notebook HP Spectre x2 Pro spája výhody precízne spracovanej ultrabookovej konštrukcie, výkonu 4. generácie procesorov Intel Core i3/i5 a možnosti používania ako samostatného tabletu vďaka odnímateľnému dotykovému displeju a odolným mechanickým držiakom.
 • Inovatívne puzdro HP Security Smart Jacket pre HP ElitePad podporuje mobilnú autentizáciu a zaisťuje bezpečné prihlásenie mobilných používateľov do podnikových sietí.

„IT oddelenia firiem sa v súčasnosti potýkajú s historicky najviac rôznorodou a technicky zdatnou pracovnou silou, ktorej nároky na pracovné prístroje, odrážajúce osobitý štýl a mnoho špecifických požiadaviek na produktivitu, predstavujú jedinečnú technologickú výzvu,“ povedala Yveta Holečková, produktová manažérka divízie HP PPS. „HP je lídrom v oblasti transformácie pracovného prostredia a teraz ponúka ďalšie inovatívne mobilné počítače, s dôrazom tak na zabezpečenie a spoľahlivosť, ako aj na štýl.“

HP EliteBook 800: Ideálny spoločník na cesty

Notebooky radu HP EliteBook 800 sú navrhnuté najmä pre podnikové IT prostredia, s dôrazom na bezpečnosť a funkcie pre správu. Ponúkajú vysokú prispôsobivosť rôznorodým požiadavkám firiem všetkých veľkostí. Tento nový rad notebookov obsahuje vybrané modely s dizajnom ultrabooku, a vďaka tenšiemu a ľahšiemu vyhotoveniu je ideálny pre používanie na cestách. Sofistikovaný dizajn, kombinujúci veľké plochy grafitovej černe s akcentmi meteorickej sivej, bol inšpirovaný vysokovýkonnými športovými automobilmi.

Notebooky EliteBook 800 splnili náročné testy štandardu MIL-STD 810G – poskytujú výnimočnú odolnosť a spoľahlivosť vďaka horčíkovej konštrukcii, doplnenej niekoľkými prvkami z hliníka. Voliteľná podsvietená klávesnica umožňuje pohodlnú prácu aj v horších svetelných podmienkach. Odolný konektor ethernetového portu zaručuje spoľahlivé priame pripojenie kábla bez potreby používania redukcie, či špeciálneho adaptéra. Navyše, funkcia HP Trust Circles umožní prístup ku kľúčovým súborom iba oprávneným kontaktom.

 • Model HP EliteBook 820 G1 je až o 35 % tenší a 18 % ľahší oproti predchádzajúcej generácii a k jeho výbave patrí napr. 12″ (30,5 cm) displej, ktorý sa vošiel do tela s hmotnosťou len 1,4 kg. Predstavuje výbornú voľbu pre používateľov, ktorí často cestujú a potrebujú ľahký notebook s maximálnou výbavou.
 • Model HP EliteBook 840 G1 spĺňa štandard Ultrabook a ponúka 14″ (35,6 cm) displej s voliteľným dotykovým vyhotovením, optimalizovaným pre prevádzku Windows 8, v kombinácii s úžasnou výdržou batérie až 33 hodín pri osadení druhou voliteľnou batériou Slice Battery.
 • Model HP EliteBook 850 G1 obsahuje veľký 15,6″ (40 cm) displej pre pohodlné prezeranie obsahu a ponúka voliteľné vyhotovenie v dizajne Ultrabook. Poháňa ho najnovšia generácia architektúry Intel a je zabezpečený plnou výbavou portfólia HP Client Security.

HP EliteBook 840

Technológia HP Sure Start: Automatická ochrana pred BIOS útokmi

Technológia HP Sure Start, vytvorená v spolupráci s HP Labs, predstavuje najnovšiu revolučnú inováciu v oblasti podnikovej bezpečnostnej platformy HP a súčasne unikátny samoopravovací   nástroj pre BIOS. Táto hardvérovo založená technológia je k dispozícii v notebookoch nového rad HP EliteBook 800, v ktorých detekuje malware, odstraňuje ho a poskytuje účinnú ochranu počítača pred útokmi na BIOS.

Funkcia HP Sure Start Crisis Recovery Mode automaticky a okamžite detekuje riziko útoku či poškodenia a nahrádza poškodený dátový blok s BIOSom čistou kópiou zo zabezpečenej časti pamäte – to všetko počas zhruba 30 sekúnd. Táto technológia umožňuje firmám účinne predchádzať pracovným prestojom zamestnancov a riziku nefunkčnosti počítačov následkom BIOS útoku, a tiež pomáha šetriť čas IT oddelení, ktorý by inak zabrala telefonická konzultácia s linkou podpory, alebo vypĺňanie servisných dokumentov. Vďaka tomu, že technológia je hardvérovo založená, ponúka efektívnu ochranu aj proti novým typom BIOS útokov, ktoré doteraz neboli identifikované.

HP ProBook 600: Tenší a tvrdší univerzál

Notebooky radu HP ProBook 600 ponúkajú firemným zákazníkom bohatú konfigurovatelnosť a výbavu, plnú najnovších technológií, čo umožňuje IT administrátorom vykonávať veľmi presné nastavenia, alebo zakúpiť konfiguráciu na mieru špecifickým potrebám jednotlivých používateľov.

Voliteľný modul 4G LTE WWAN umožní používateľom pripojiť sa aj na cestách k vysokorýchlostnej mobilnej sieti, zatiaľ čo voliteľná vysokokapacitná batéria sa postará o dlhú výdrž po celý pracovný deň. Vo výbave možno tiež nájsť rozhranie USB 3.0 a DisplayPort 1.2 pre možnosť pohodlnej práce na externých monitoroch s rozlíšením HD+ či full HD, nechýbajú ani prídavné reproduktory.

 • Model HP ProBook 640 G1 so 14″ (35,6 cm) displejom poháňa najnovšia 4. generácia dvojjadrových procesorov Intel Core i7, i5 alebo i3 so štandardným napätím pre zaistenie najvyššieho výkonu.
 • Model HP ProBook 650 G1 produkuje kryštalicky čistý zvuk v kvalite DTS Sound+ a ponúka 15,6″ (40 cm) HD displej.
 • Model HP ProBook 645 G1 je založený na najnovších štvorjadrových a dvojjadrových 35W procesoroch AMD, obsahuje 14″ (35,6 cm) displej a možnosť dokovania.
 • Model HP ProBook 655 G1 prináša o 19 % tenšie vyhotovenie oproti predchádzajúcej generácii a skvelý vizuálny výkon vďaka možnosti voľby 15,6″ (40 cm) full HD displeja a samostatnej grafiky AMD Radeon HD 8000G.

HP ProBook 400: Vysoká odolnosť skĺbená so štýlovým dizajnom

Notebooky radu HP ProBook 400 zatiaľ ponúkajú dva modelové varianty – PHPHPPHP ProBook 450 G1 a HP ProBook 470 G1 – s najnovšou, vysokovýkonnou 4. generáciou procesorov Intel Core i3/i5/i7, takže firemní používatelia môžu pracovať rýchlejšie. Model HP ProBook 450 G1 takisto ponúka voliteľné dotykové ovládanie displeja v prémiovej kvalite, ktorý je odolný proti rozbitiu, poškriabaniu, zašpineniu, alebo zachyteniu odtlačkov prstov.

Modely HP ProBook 400 boli navrhnuté s dôrazom na atraktívny vzhľad, k čomu využívajú obľúbené farebné vyhotovenie v odtieni meteorickej sivej, s mäkkou povrchovou úpravou tela v kombinácii s celokovovou klávesnicou. Navyše, rad ProBook 400 podčiarkuje štýlový vzhľad aj atraktívnym hardvérom, akým je napríklad voliteľný hybridný pevný disk, ktorý ponúka odozvu, obvyklú pre SSD disk pri kapacite tradičného pevného disku, voliteľný modul 4G LTE, či HSPA+ WWAN, Skype, alebo zvuk v špičkovej kvalite DTS Sound+.

HP Spectre x2 Pro

Nový hybridný notebook HP Spectre x2 Pro je nielen extrémne flexibilný a mobilný, ale ponúka hneď dva prístroje v jednom tele – jednoduchým pohybom sa dá plnohodnotný ultrabook okamžite premeniť na samostatný tablet, čo umožňuje odolný mechanický držiak. Firemní používatelia môžu riešiť aj tie najnáročnejšie výpočtové úlohy bez akýchkoľvek oneskorení, a to vďaka rýchlemu prostrediu a vysokej odozve najnovšej 4. generácie procesorov Intel Core i3/i5, v kombinácii s výkonným a energeticky nenáročným SSD diskom.

Ako jeden z najľahších a najtenších hybridných notebookov s celohliníkovou konštrukciou a atraktívnymi farebnými variantmi, HP Spectre x2 Pro ponúka tiež technológiu HP CoolSense, ktorá zaisťuje reguláciu jeho teploty na základe aktuálneho využívania a okolitého prostredia.

HP EliteBook 850

HP Security Jacket: Spoľahlivejšia identita a ochrana siete pre HP ElitePad

Nové tenké a ľahké puzdro HP Security Jacket rozširuje základnú funkcionalitu firemného tabletu HP ElitePad so systémom Windows 8. Umožňuje bezpečný prístup do firemnej siete len autorizovaným používateľom. Je ideálny pre štátnu správu, zdravotníctvo a ďalšie korporátne prostredia, vyžadujúce najvyššiu mieru zabezpečenia. Security Smart Jacket vyhovuje štandardu TAA a obsahuje čítačku kariet Smart Card Reader, podporujúcu šifrovanie FIPS 140-2, či voliteľnú čítačku odtlačkov prstov; obidva varianty spĺňajú normu FIPS-201.

Puzdro takisto obsahuje rozhrania USB 3.0 a HDMI, ktoré rozširujú možnosti pripojenia periférií a zvyšujú komfort používateľov. Je previazané so softvérom HP Device Access Manager s autentizáciou Just In Time, ktorý okrem iného dokáže zaistiť USB port pre obmedzené používanie, alebo ho sprístupniť iba autorizovaným používateľom. Cez USB port sa dajú po autentizácii pripojiť aj externé pamäťové zariadenia. HP Security Jacket je kompatibilný s dokovacím slotom tabletu HP ElitePad a vďaka podpore dvojdisplejového zobrazenia ponúka pre používateľov vyšší komfort práce.

Ceny a dostupnosť:

 • Notebooky radu HP EliteBook 800 budú dostupné koncom októbra za cenu od 909 € s DPH.
 • Notebooky radu HP ProBook 400 G1 sú už v predaji za cenu od 542 € s DPH.
 • Notebooky radu HP ProBook 600 budú dostupné koncom novembra za cenu od 585 € s DPH.
 • Model HP Spectre x2 Pro príde na trh v krajinách EMEA počas novembra s predajnou cenou od 999 €. Dostupnosť na Slovensku zatiaľ nebola stanovená.
 • Puzdro HP Security Jacket pre HP ElitePad sa začne predávať v priebehu novembra, cena na slovenskom trhu bude stanovená neskôr. Predpokladaná cena v krajinách EMEA bude 279 eur za model s integrovanou čítačkou kariet, resp. 499 eur za model s čítačkou odtlačkov prstov.

Zdroj: Tlačová správa HP

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno