Domov Novinky HP DreamColor: 4K, presné farby a slušná cena

HP DreamColor: 4K, presné farby a slušná cena

Zdielať

HP DreamColorSpoločnosť HP predstavila dva svoje nové monitory z radu DreamColor – konkrétne modely Z27X a Z24X, ktoré sľubuje vysoké rozdielny, presné zobrazenie farieb a tiež široké pokrytie farebných priestorov.

Pre tých sú pripravené aj profily. HP navyše sľubuje, že jeho nová LCD Z27X a Z24X majú ponúknu aj relatívne nízke ceny, malo by ísť o sumy 1499 a 599 dolárov. Zaujímavý je tak model Z24X, ktorý by bol za svoju cenu skutočne veľmi zaujímavý model, ale vyzerá to tak, že tohto modelu sa jednak netýka rozlíšenie 4K a potom tiež 100% pokrytie farebných priestorov sRGB a AdobeRGB a 99% pokrytie DCI-P3.

Čo ale má platiť pre oba panely, je 10-bitové zobrazenie farieb s možnosťou kalibrácie, jedno tlačidlo pre výber rôznych režimov zobrazenia (sRGB D65, sRGB D50, Adobe RGB, BT.709, BT.2020 či DCI-P3) a tiež možnosť tvorby vlastných profilov.

To je všetko, čo sa o modeli Z24X zatiaľ dozvieme. HP Z27X DreamColor je prezentovaný ako najlacnejší monitor s rozlíšením 4K, ktorý poskytne kvalitné zobrazenie a vedľa toho tiež možnosť správy cez Ethernet, dostupné SDK pre lepšiu integráciu do firemných systémov a vedľa toho tiež rozhranie HP Night Vision s podsvietenými tlačidlami pre ľahšie ovládanie v prítmí.

Zdroj: Tlačová správa HP

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno