Domov Novinky Honor uvádza veľtrhu CES nový smartfón – Honor 6X

Honor uvádza veľtrhu CES nový smartfón – Honor 6X

Zdielať

Značka smartfónov Honor predstavila novinku, model Honor 6X, ktorý má príjemný 5,5“ Full HD displej, rýchlu čítačku odtlačkov prstov a vo svojej triede neobvyklý duálny fotoaparát. Honor 6X má svetovú premiéru na veľtrhu CES v Las Vegas, pričom v najbližšej dobe môžeme očakávať tiež uvedenie na slovenský trh.

Nový smartfón bol špeciálne navrhnutý tak, aby vyhovoval nielen po technickej stránke, ale tiež po tej finančnej. Model 6X má v sebe všetko, čo dnešný človek od svojho telefónu očakáva. Nový telefón je nástupcom modelu Honor 5X, ktorý sa na minuloročnom CES stal „telefónom veľtrhu“.

Honor 6X má 5,5“ Full HD displej s rozlíšením 1920×1080 px. Okrem 2,5D zakriveného displeja dodávajú telefónu elegantný vzhľad aj zaoblené rohy. Základom je osemjadrový chipset HiSilicon Kirin 655, výkon prístroja podporuje 3 GB operačnej pamäte. Hladký beh telefónu vylepšuje Smart File System, ktorý predchádza fragmentácii zložiek v telefóne, čím predlžuje životnosť a výkon zariadenia.

Vstavanú 32 GB pamäť telefónu možno rozšíriť pomocou microSD karty. Výdrž zabezpečuje batéria s kapacitou 3340 mAh, smartfón tiež podporuje systém dual SIM. Ergonomicky tvarované kovové telo telefónu zdobí hlavný duálny fotoaparát s kombinovaným rozlíšením 12 MPx a 2 MPx. Vďaka druhej čočke je možné meniť hĺbku ostrosti u zhotovených snímkov.

Bežnou záležitosťou telefónov Honor sa stáva spoľahlivá čítačka odtlačkov prstov, ktorá telefón odomkne už za 0,3 sekundy. Samozrejmosťou je plná podpora LTE vo všetkých lokálnych pásmach. Smartfón beží na Androide 6.0, ktorý dopĺňa obľúbené používateľské rozhranie EMUI vo verzii 4.1. Novinka bude k dispozícii v zlatom, striebornom a šedom farebnom prevedení.

Zdroj: AndroidCentral, Honor

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno