Domov Novinky Honor 30S s novým čipsetom Kirin 820 5G bol predstavený

Honor 30S s novým čipsetom Kirin 820 5G bol predstavený

Zdielať

Počas online eventu bol oficiálne predstavený Honor 30S, prvý produkt novej série čínskeho výrobcu, ktorý je však zatiaľ dostupný len pre čínsky trh. Čo prináša?

Novo predstavené zariadenie je prvým 5G smartfónom z roku 2020 značky Honor a taktiež je prvým modelom s novým čipsetom HiSilicon Kirin 820. Výrobca použil 3D efekt na zadnej strane a uviedol, že bude dostupný v červenom, zelenom a bielom farebnom prevedení. Takisto však bude dostupný aj v klasickej čiernej farbe. Keď telefón podržíte v správnom uhle, zadná sklenená časť telefónu pripomína motýlie krídla. To môže byť pre zákazníkov zaujímavý efekt, podobne ako lámanie farby pri istom uhle dopadu svetla, ktorý používal v minulosti napríklad Huawei (pod ktorý práve Honor patrí), alebo tiež konkurenčný Xiaomi pri svojich zariadeniach.

Nový procesor Kirin 820 je prvým 5G čipsetom zo série Kirin 8, ktorý má podporu pre najnovšie mobilné siete. Zároveň podporuje plnú frekvenciu 2G/3G/4G/5G pripojenia, duálny mód NSA/SA a možnosť duálnej karty 5G+4G. Výkonný procesor používa komponenty založené na jadrách Cortex-A76 a Cortex-A55 s maximálnou frekvenciou 2,36 GHz. Výrobca v online prezentácii tiež deklaruje, že procesor v novom zariadení prináša lepší herný výkon než Kirin 810. Vďaka novej architektúre Mali-G57 MC6 prináša lepší výkon a efektívnejšiu spotrebu batérie.

Základom telefónu je hlavný, 64 MPx snímač doplnený o 8 MPx snímač s trojnásobným optickým zoomom a zároveň o ďalší 8 MPx snímač, ktorý má funkciu širokouhlého snímača a ponúka záber 120°. Výbava končí pri 2 MPx makro snímači, ktorý dokáže pokryť snímanie detailov záberu od 17 do 80 mm. Pripomeňme, že hlavný fotoaparát má f/1.8 širokú uzávierku a automaticky vytvára 16 MPx fotky. Druhý objektív podporuje už spomenutý trojnásobný optický zoom, ale zároveň aj päťnásobný hybridný zoom a 20-násobný digitálny zoom. Uvidíme v praxi, aká bude výsledná kvalita takto digitálne priblíženého objektu.

Širokuhlý objektív je ideálny na zachytenie krajiny a budov, zatiaľ čo makro snímač je vhodný na fotenie blízkych objektov, spravidla pri vzdialenosti 4 cm a môže tak prísť vhod naporíklad na fotenie detailu kvetov. Telefón umožňuje záznam videa najviac do Ultra HD / 4K pri 30 fps, ale taktiež aj spomalené HD video pri 960 fps, časozberné nahrávanie a zároveň je vybavený aj päťosou stabilizáciou obrazu. Telefón na zobrazenie obsahu používa 6,5″ displej s pomerom strán 20:9 a rozlíšením 2400×1800 pixelov. Maximálny jas obrazovky je 450 nitov, kontrastový pomerom 1500:1. To znamená 96% NTSC farebnej škály a pomer obrazovky k telu telefónu 90,3%.

K výbave predstaveného telefónu patrí tiež snímač odtlačkov prstov, ktorý zabezpečuje bočný senzor, ktorý slúži zároveň ako tlačidlo zapnutia. Dizajn je viac ergonomický, ponúka kapacitu batérie 4000 mAh a zároveň podporu pre 40W rýchlonabíjanie. Pre úplnosť dodávame, že telefón bude v predaji v online čínskych eshopoch od 7. apríla za cenu 2399 jüanov (v prepočte 314 eur).

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno