Domov Novinky Herná myš ASUS ROG Gladius s rozlíšením 6400 dpi

Herná myš ASUS ROG Gladius s rozlíšením 6400 dpi

Zdielať

ASUS ROG Gladius 01ASUS predstavil hernú myš Gladius zo série ROG (Republic of Gamers), ktorá je najmä pre pravákov. Jej ergonómia prispieva k pohodlnému ovládaniu a čo najvyššiu presnosť v hrách. Myš ponúka možnosť nastavenia odporu stlačení tlačidiel, dvojúrovňový prepínač rozlíšenia DPI v hrách, dva ergonomické posuvné bočné prepínače a optický senzor so 6400 dpi. Novinka sa už predáva za 72,90 eur s DPH.

Ergonomicky tvarované telo myši vyhovie najrôznejším úchopom obľúbeným medzi profesionálnymi hráčmi. Pohodlne padne do dlane, ale rovnako dobre je možné ju chytiť medzi prstami alebo dokonca posúvať len končekmi prstov. Postranné pogumované panely zdobia mayskej vzory, ktoré zároveň zabraňujú nežiadúcemu vykĺznutiu z ruky. Myš je oceľovo šedá so špeciálnou povrchovou úpravou odolnou proti potu, ktorá zaisťuje pohodlné držanie aj pri dlhom hraní.

Disponuje šesticou programovateľných tlačidiel, pričom ľavé a pravé tlačidlo nie sú spojené, čo zaručuje ich silnú odozvu. Nechýba ani dva programovateľné bočné posuvné prepínače, ktoré sa aktivujú posunutím palca dopredu, a ďalej vystužené rolovacie koliesko s kódovaním Alps.

ASUS ROG Gladius 02

Myš je vybavená optickým senzorom s rozlíšením 6400 dpi, rýchlosťou snímania až 200 palcov za sekundu a zrýchlením až 50 G vo vzdialenosti 1,5 mm nad povrchom. Prepínač DPI umožňuje okamžité prechádzanie medzi dvoma úrovňami citlivosti – štandardným režimom s rozlíšením 1600 dpi pre každodenné hranie a režimom extra nízkej rýchlosti s rozlíšením 400 dpi pre lepšie mierenie a presné odstreľovanie.

Myš využíva odolné spínače Omron, ktoré zvládnu najmenej 20 miliónov kliknutí. Špeciálne pätice uľahčuje výmenu spínačov. Pre hráčov, ktorí si chcú prispôsobiť odpor stlačenia tlačidiel, sú navyše pripravené ďalšie dva spínače japonskej výroby.

ASUS ROG Gladius 03

Pre ukladanie herných profilov slúži integrovaná flash pamäť. Pomocou softvéru Armour môžu používatelia vytvárať, upravovať alebo ukladať neobmedzený počet profilov do svojich PC alebo herných notebookov. Softvér zahŕňa aj kalibračný nástroj, ktorý analyzuje charakteristiky povrchu, čím zvyšuje presnosť senzora a prináša výhodu v podobe lepšej citlivosti v hrách.

Myš sa dodáva s dvojmetrovým opetaným USB káblom pre použitie so stolným počítačom a klasickým cestovným metrovým USB káblom pre použitie na LAN party. Kábel sa dá od myši oddeliť jediným stlačením uvoľňovacieho tlačidla. MicroUSB port sa nachádza pár milimetrov nad povrchom podložky, v balení každej myši nechýba vrecko ROG na prenášanie, dve samolepky s logom ROG a štyri teflónové nožičky pre lepší sklz.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Asus ROG Gladius poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Tlačová správa ASUS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno