Domov Novinky Herná konzola NVIDIA Shield mieri do predaja, zatiaľ v USA

Herná konzola NVIDIA Shield mieri do predaja, zatiaľ v USA

Zdielať

Herná konzola, ktorá výkonom a cenou tento rok zavarí obom konkurentom (Microsoft a Sony) sa dostáva do predaja. NVIDIA na svojom blogu oficiálne potvrdila príchod modelu Shield v dvoch variantoch. Na začiatok asi každého prekvapilo, že spoločnosť ktorá vyrába najmä grafické karty predstavila vlastné riešenie hernej konzoly a teraz, po dvoch mesiacoch od uvedenia ide do predaja.

nvidia shield konzola 02

NVIDIA Shield používa výkonný procesor Tegra X1, ktorý obsahuje osem jadier a grafikou NVIDIA Maxwell. Vďaka tomu má konzola dvakrát vyšší výkon, než konkurenčný model od Microsoftu, model Xbox 360.

NVIDIA Tegra X1

V čase predstavenia to vyzeralo, že bude k dispozícii len jedna verzia so 16 GB internou pamäťou, avšak spoločnosť nakoniec uvedie do predaja dva varianty NVIDIA Shield a NVIDIA Shield Pro. Verzia Pro s 500 GB diskom je pravdepodobne reakciou na reakcie fanúšikov, ktorým sa pôvodné malé úložiska nepáčilo. Okrem väčšieho disku môžu záujemcovia očakávať aj hru Borderlands: The Pre-Sequel.

nvidia shield konzola

Obe verzie konzoly mieria od budúceho týždňa do predaja v USA, pričom v ponuke ich má Amazon. NVIDIA Shield začína na cene 199 dolároch a za verziu Pro si priplatíte ďalších 100 dolárov navyše. Distribúcia pre Slovensko zatiaľ nebola potvrdená, očakávame však že aj u nás budú obe konzoly dostupné, keďže sú u nás dostupné aj ostatné herné zariadenia spoločnosti.

Zdroj: NVIDIA

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno