Domov Novinky Havarijné poistenie online: Ako vybrať to najlepšie?

Havarijné poistenie online: Ako vybrať to najlepšie?

Zdielať

Okrem klasickej starostlivosti o vozidlo by ste bez pochýb mali zvážiť tiež riziká, ktoré vám jeho prevádzka a používanie prinášajú. Aj tí najlepší šoféri sa občas ocitnú uprostred dopravnej nehody. A v podobných situáciách sa vám havarijné poistenie jednoznačne vyplatí.

Havarijné poistenie je zárukou poskytnutia plnenia v prípade, že dôjde k poistnej udalosti. Medzi poistné udalosti patrí napríklad poškodenie vozidla, jeho zničenie či krádež. Okrem škody spôsobenej človekom, havarijné poistenie kryje tiež škody, ktoré na vozidle vzniknú dôsledkom nejakej živelnej udalosti, vandalizmu alebo dopravnej nehody. Poistenie je výhodné a oplatí sa vám aj z toho dôvodu, že neberie ohľad či za škodu zodpovedáte vy sám, alebo nepriazeň osudu.

Nikto z nás si nemôže byť istý, či mu na auto nespadne konár stromu, alebo nebude poškodené nešikovným šoférom, ktorý sa bude práve pokúšať zaparkovať. Havarijné poistenie eliminuje tieto riziká a umožní vám po nociach pokojnejšie spať.

Od čoho sa odvíja výška havarijného poistenia?

Výška havarijného poistenie je variabilná a líši sa podľa toho, aký typ vozidla vlastníte, aká je jeho cena a aký typ pokrytia a výšku spoluúčasti ste zvolili. Spoluúčasť si vyberáte podľa ľubovôle. Pri podpisovaní zmluvy si dávajte pozor tiež na územnú platnosť poistenia. Pokiaľ veľa cestujete kvôli práci alebo zážitkom a prekračujete hranice Slovenskej republiky, voľte také poistenie, ktoré platí aj mimo krajinu.

Vyberte si to najvýhodnejšie havarijné poistenie a porovnajte ceny rôznych poistení. Porovnávač v sebe zahŕňa aktuálne ceny, bonusy aj zľavy. Vďaka výpisu výhodných poistení sa môžete rozhodnúť rýchlo a efektívne a následne uzavrieť zmluvu online z pohodlia vášho domova. Ide o rýchly a komfortný spôsob, ako uzatvoriť zmluvu. Poistenie vznikne zaplatením. Za poistenie platíte až po vstupnej obhliadke vozidla, ktorú vykonáva technik.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno