Domov Novinky Grafika NVIDIA GeForce RTX 2060 je oficiálne predstavená

Grafika NVIDIA GeForce RTX 2060 je oficiálne predstavená

Zdielať

Spoločnosť NVIDIA predstavila GeForce RTX 2060, grafickú kartu postavenú na architektúre Turing dostupnú desiatkam miliónom hráčom po celom svete.

Grafická karta RTX 2060 prináša výkon v moderných hrách s vylepšenou grafickú vďaka ray-tracing v reálnom čase a umelej inteligencii. Výkon a vlastnosti predtým dostupné len v high-end grafických kartách sú teraz k dispozícii za cenu 349 dolárov. RTX 2060 je o 60% výkonnejšia v aktuálnych tituloch ako predchádzajúca generácia GTX 1060 (čo bola najpopulárnejší grafická karta spoločnosti) a dosahuje tak výkon GeForce RTX 1070 Ti.

Grafická karta je vybavená vylepšeným jadrom multiprocesoru pre efektívnejšie spracovanie náročných výpočtov v moderných hrách. Podporuje súbežne úlohy vo formáte plávajúce desatinnej čiarky a celočíselné operácie, technológiu adaptive shading a novú architektúru pamäte s dvojnásobnou kapacitou vyrovnávacej pamäte v porovnaní s predchodcami.

Moderné hry môžu tieto výhody využiť a dosiahnuť tak až dvakrát vyšší výkon oproti GTX 1060. Grafická karta GeForce RTX 2060 bude dostupná od 15. januára 2019 a to od popredných svetových výrobcov, ako sú ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY a Zotac. V rámci stolových počítačov u výrobcov Acer, Alienware, Dell, HP a Lenovo.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno