Domov Novinky Google vyvíja konkurenta pre Samsung Gear VR

Google vyvíja konkurenta pre Samsung Gear VR

Zdielať

Virtuálna realita za posledné roky naberá na popularite a portfólio možností sa pohybuje od jednoduchého Google Cardboard, ktorý je možné vyrobiť aj doma, cez Gear VR, ktorý je už síce vyrábaný v továrni, avšak stále používa smartfón, až po pokročilé technológie ako HTC Vive. Teraz sa možno na trhu objaví ďalší produkt tejto kategórie od Googlu, avšak už nebude z kartónu.

Google Cardboard 01

Ponúkne plastové telo a bude konkurenciou pre Samsung Gear VR. Počet podporovaných zariadení tohto headsetu bude omnoho vyšší oproti produktu od Samsungu a vnútri sa budú nachádzať lepšie senzory a šošovky, headset sa teda nebude úplne spoliehať na komponenty smartfónu, avšak podľa zdroja by mal smartfón poskytnúť väčšinu výpočtovej sily. Predstavenie tohto produktu by malo prebehnúť počas konferencie I/O a headset by sa mohol zaradiť do Nexus rady. Samotný produkt by sa mal začať predávať v septembri tohto roka.

Google Cardboard 02

Okrem toho by mal byť predstavený aj operačný systém Android VR, určený nielen pre tento headset. Vďaka nemu by bolo jednoduchšie vyvíjať aplikácie pre virtuálnu realitu, narozdiel od Google Cardboard, ktorý funguje cez rovnomennú aplikáciu a iba v nej. V prípade, že by tento Nexus VR headset Googlu vyšiel, mohlo by ísť o krok vpred nielen pre Google a Android, ale aj pre virtuálnu realitu.

Zdroj: The Financial Times

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno