Domov Novinky Google uviedol nové Nexusy 6P a 5X, majú Android Marshmallow

Google uviedol nové Nexusy 6P a 5X, majú Android Marshmallow

Zdielať

Google na dlho očakávanej konferencii v San Franciscu odhalil nové modely Nexus 6P a 5X, ako už úniky napovedali. Čo títo kritizovaní elegáni vniesli do sveta mobilných telefónov? Väčší Nexus 6P pre Google vyrába Huawei a podľa nášho názoru sa im veľmi podaril.

Google_Nexus_6P5X_02

Ponúkne 5,7“AMOLED Quad HD displej krytý ochranným sklom Corning Gorilla Glass 4, procesor Qualcomm Snapdragon 810 (4× 2,0 GHz + 4×1,55 GHz) s grafikou Adreno 430 a 3 GB RAM. Fotoaparát ponúkne 12,3 MPx s podporou laserového zaostrenia. Vyrába ho Sony a chváli sa svetelnosťou f/2,0 a veľkosťou 1,55 mikrometrov jediného pixelu, vďaka čomu vie lepšie fotiť v horších svetelných podmienkach.

Google_Nexus_6P_01

Ďalej nechýba podpora 4K videa a slow-motion videí až s 240 snímkami za sekundu. Čo ale zamrzí, je neprítomnosť optickej stabilizácie, ktorú starší Nexus 6 má. Poteší podpora veľmi rýchleho nabíjania 3450 mAh batérie, čítačka odtlačkov prstov, Android Pay alebo najnovší Android Marshmallow so všetkými jeho novými funkciami. Oproti predchodcovi zmizlo i bezdrôtové nabíjanie. Ponúkať sa bude v 32, 64 a 128 GB verziách a bielom, striebornom a tmavom grafitovom prevedení.

Menší Nexus 5X pre Google vyrobí LG, ktoré vyrobilo (podľa Googlu) najpopulárnejší Nexus 5. S kompaktnejšími rozmermi prináša menšie 5,2“ displej s Full HD rozlíšením a je chránený staršou, treťou generáciou odolného skla Corning Gorilla Glass. Ako procesor bol využitý slabší Qualcomm Snapdragon 808 s grafikou Adreno 418 a 2 GB RAM.

Google_Nexus_5X_03

Zachovaný bol rovnaký fotoaparát, ako pri Nexus 6P, až na výnimku, kedy môže byť slow-motion video natáčané iba pri 120 snímkach za sekundu. Ďalej zmienime nový konektor USB-C, čítačku odtlačkov prstov, Android Pay, 2700 mAh batériu a to všetko pri hmotnosti len 136 gramov. Smartfón bude dostupný v 16 a 32 GB verzii.


Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu LG Nexus 5 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Motorola Nexus 6 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu LG Nexus 5X 16GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu LG Nexus 5X 32GB poskytuje server Heureka.sk

Aktuálna cena Huawei Nexus 6P v slovenských e-shopoch: (Zdroj: Heureka.sk, )

Zdroj: Google livestream

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno