Domov Novinky Google testuje nové funkcie pre GMail

Google testuje nové funkcie pre GMail

Zdielať

gmail-logoV súčasnej dobe je e-mail jedna z vecí, bez ktorej sa už väčšina z nás nezaobíde, iní  ho zas berú ako ,, nutné zlo”. Tak , či onak, e-mail je vec, ktorú budeme potrebovať viac ako jeden krát a jeden deň. 

Spoločnosť Google so svojím Gmailom patrí medzi užívateľmi čo sa týka obľúbenosti vysoko na priečky tohoto zoznamu. Zrejme aj preto začal Google pracovať na niečom novom. Na niečom čo im zarobí peniaze a ako sami hovoria, na niečom čo ľudia chcú. Zamerali sa tak na mobilnú aplikáciu, ako aj na desktopovú verziu tohoto e-mailového klienta. Pozrime sa teda bližšie najprv na mobilnú aplikáciu aké zmeny by sme mali očakávať. Mobilná aplikácia by mala priniesť viac záložiek ako sme zvyknutý, nový systémový PIN kód, a schopnosť dočasne stíšiť e-mailové notifikácie.

Google-mail-2

Na prvý pohľad to vyzerá ako Gmail ako ho poznáme dnes, ale je tu niekoľko kľúčových rozdielov. Predovšetkým je tu viac tabulátorov, ktoré delia e-mail do priečinkov.  Dnes poznáme priečinky ako Sociálne, Promo akcie, Fóra a Aktualizácie. K nim budú ešte naviac pridané ďalšie ako nákupy, cestovanie a financie.  Po novom by však tieto mix priečinky mali byť zlúčené do jediného priečinka , ktorý bude priamo v doručenej pošte.

K dispozícii je tiež nová kĺbová funkcia- pripnutie e-mailovej schránky. S ňou je možné pripnúť si priečinok doručená pošta na úvodnú obrazovku smartfónu, čo doteraz možné nebolo.

Google-mail-3

Ako posledná novinka je tu odloženie-stíšenie notifikácii. To znamená, že ak Vám príde e-mail, je tu možnosť, že si jeho prečítanie odložíte na niekoľko hodín, ba dokonca dní a podľa Vašich požiadaviek sa dá odložiť znova a znova. Je pravdepodobné, že toto ešte nebude finálna podoba novej aplikácie Gmailu, ale sú dôsledkom, že Google skúša nové možnosti predtým, než ho oficiálne uvedie verejnosti.

Pozrime sa aj na vylepšenia naplánované na webovej resp. desktopovej verzii e-mailového klienta.Asi najradikálnejšou zmenou je menu, ktoré je možné skryť, podobne ako je tomu na Android verzii. Dole v pravom rohu je zase, okrem iných, umiestnená ikona na ovládanie Hangouts. Pri kliknutí na ňu sa dajú vyvolať okamžite kontakty a tým hneď aj možnosť napísať im e-mail.Medzi ďalšie novinky sem patrí aj nový systémový PIN kód, či jednoduchý nástroj UI, ktorý Vám umožní uložiť nedokončené úlohy, ako rozpísaný e-mail či dôležitú pripomienku.

Google-mail-4

Neexistuje žiadny presný termín, kedy Google plánuje predstaviť tieto nové vlastnosti e-mailového klienta Gmail. Ale tak ako je viditeľné na týchto únikoch, je jasné, že je len otázkou času, kedy sa niektoré zo spomínaných záležitostí naozaj objavia v našich e-mailoch. S trochou šťastia uvidíme rez týchto funkcií a na nový Gmail sa môžeme tešiť každým dňom.

Zdroj: Geek 1, 2

Zdielať
Predchádzajúci článokSwarowského kryštály na Samsung Galaxy S5
Nasledujúci článokLG oficiálne predstavil tablety G Pad 7.0, 8.0 a 10.1
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno