Domov Novinky Google šifruje vyhľadávanie aby zvýšil ochranu súkromia

Google šifruje vyhľadávanie aby zvýšil ochranu súkromia

Zdielať

google-logoV súčastnosti sa veľmi často diskutuje o téme bezpečnosti. Google nezaostáva a poskytuje šifrovanie svojho vyhľadávania. Ochrana sa dá vnímať ako ochrana pred špehovaním veľkými firmami, ale i ako ochrana proti hackerom. Kauza NSA nechala gigantov ako Google pritvrdiť v oblasti bezpečnosti.

Spoločnosť Google preto využila SSL šifrovanie pre svoje vyhľadávanie. Zatiaľ čo dodnes bola možnosť šifrovania vyhľadávania zapnutá len ako voliteľná funkcia, dnes je spustená pre každého. Podľa spoločnosti Google to však stále neznamená absolútnu bezpečnosť dát a stále sú možné úniky, čo spoločnosť verejne priznala.

Hovorca Google k týmto opatreniam povedal nasledovné: “Tieto vylepšenia pripravia lepší bezpečnostný základ pre naše ďalšie služby, ktoré sú štandartne šifrované a podporujú priemysel tak, aby takisto prijal prísnejšie bezpečnostné štandardy”

“Vyhľadávanie Google používa SSL šifrovanie medzi počítačom a vyhľadávačom a bráni sprostredkovateľským stranám, ako sú internetové kaviarne, ISP či WiFi hotspoty zachytávať údaje alebo zasahovať do vyhľadávania. Šifrovanie pomáha chrániť užívateľa od špehovania a zároveň má za úlohu chrániť jeho osobné údaje uložené na rôznych službách Google. Neznamená to však úplnú ochranu proti vírusom a malvéru. Je na užívateľovi, aby si chránil svoje súkromie dodatočným softvérom na to určeným” – dodáva Google.

Zdroj: Theinquirer.net

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno