Domov Novinky Google prekvapil novým Nexusom 6

Google prekvapil novým Nexusom 6

Zdielať

Nespočetné množstvo únikov, odhadov a renderov dizajnu sa nakoniec nepotvrdili a Nexus 6 nevyrába LG, HTC ani Samsung. Je tým jeho vlastná značka Motorola, ktorá do sveta Nexus vnáša svoj svieži dizajn a hardvér.

Motorola_Nexus_6_01

Pre tých, ktorí nevedia, Nexus sú referenčné zariadenie Googlu, ktoré ukazujú, ako by vo finále mal fungovať dokonalý Android telefón. Rýchle aktualizácie, čistý Android, výkon a primeraná cena – jedným slovom – Nexus.

Motorola_Nexus_6_02

Tabletofón (áno, čítate správne) disponuje 5,96“ displejom s rozlíšením Quad HD (2560×1440) a používa technológiu AMOLED. Displej kryje Gorilla Glass 3, ktoré je jemne zahnuté a tak i pri páde na stranu môže nastať najhorší scenár. Veľkosť telefónu sa zväčšila od predchádzajúceho Nexusu 5 skoro o celý palec. To znamená, že je telefón veľmi veľký a tak Nexus 6 ocenia len ľudia, ktorí chcú niečo medzi tabletom a telefónom.

Motorola_Nexus_6_03

Fotoaparát tu dosiahol veľký pokrok. Ten disponuje nie práve oslnivým rozlíšením 13 MPx, avšak optická stabilizácia obrazu, svetelnosť f/2.0, režim HDR+ a kruhová dvojitá LED dióda sú veľmi dobrou kombináciou pre krásne snímky. Video však tiež nezaspalo na vavrínoch a tak Nexus 6 ponúkne natáčanie až vo 4K rozlíšení.

Motorola_Nexus_6_04

Nexus 6 používa to najlepšie, čo je momentálne na trhu. Štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 805 s Krait jadrami na frekvencii 2,7 GHz, 3 GB RAM, grafika Adreno 420 alebo najnovšie čistý Android 5.0 Lollipop z neho robia nekompromisného bojovníka medzi TOP modelmi. Ďalej si telefón poradí s 5 GHz Wi-Fi či všetkými LTE pásmami. Telefón ďalej podporujue NFC či bezdrôtové nabíjanie pomocou technológie Qi.

Motorola_Nexus_6_05

Keď už sa vývoj batérií niekoľko rokov nepohol, Google využil nové technológie, ktorú pomenoval Turbo Charging. Za 15 minút nabíjania sľubuje šesť hodín používania. Celá 3220 mAh batéria sa potom nabije za necelú hodinu a pol. Predobjednávky telefónu by mali štartovať na konci októbra. Nexus 6 sa bude dodávať v prevedeniach Midnight Blue (tmavo modrá) a Cloud White (oblačná biela) a dvoch pamäťových variantoch – 32 a 64 GB. Do nového Nexusu totiž nebude možné vkladať pamäťové karty. Za 64 GB variantu zaplatíte okolo 649 eur a za 32 GB 569 eur.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu LG Nexus 5 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Motorola Nexus 6 poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Google, Motorola

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno