Domov Novinky Google predstavil HP Chromebook 11

Google predstavil HP Chromebook 11

Zdielať

google-hpGoogle a spoločnosť HP oficiálne predstavili Chromebook 11. Ponúkajú ho so slovami “Vytvorené Googlom” a “Pre všetkých.”

Chromebook 11 disponuje 11,6″ displejom s pomerom strán 16:9 a rozlíšenie 1366×768 pixelov. Ďalšie údaje, čo sa týka o displeja je 176 stupňový pozorovací uhol, 60% farebný gamut (dosiahnuteľná oblasť farieb v určitom farebnom priestore) a jasnosť až 300 nitov. HP Chromebook 11 poháňa aplikačný procesor Exynos 5250 GAIA spolu s 2 GB RAM. K dispozícii je tiež SSD disk o kapacite 16 GB a 100 GB HDD. K dispozícii je aj cloudové úložisko Google Drive.

microusb-chromebook

Google Drive nieje jediné čo je na tomto chromebooku. Sú tu aj ďalšie bonusové predmety. Majitelia môžu získať 12 voľných Gogo Inflight Internet sedení a 60-dňovú skúšobnú verziu aplikácie Google Play Music All Access. Hardvérové špecifikácie zakončuje predná VGA kamera, Chrome klávesnica, touchpad, dual-band Wi-Fi, Bluetooth 4.0, dvojica portov USB 2.0 a microUSB pre nabíjanie. To znamená, že pre nabíjanie Chromebooku môžete používať jeden kábel, zároveň s Vaším zariadením.

HP chromebooks 11

HP Chromebook 11 je k dispozícii s Wi-Fi, ale tiež sa pripravuje verzia pre amerického operátora Verizon, ktorá bude plne podporovať LTE. Chromebook 11 váži cca 1 kg a má šasi vyrobené z magnézia. Google tiež oznamuje, že Chromebook 11 je bez ventilátora a nemá ani žiadne reproduktory. HP Chromebook 11 je k dispozícii v čiernej a bielej farbe. Pokiaľ ide o batériu, HP a Google uvádzajú, že vydrž až 6 hodín aktívneho používania. Cena Chromebooku je  279,99$ (210€).

Zdroj: Androidcommunity.com

Zdielať
Predchádzajúci článokXiaomi pripravuje vlastné smart hodinky
Nasledujúci článokAlcatel One Touch Idol X oficiálne na trhu
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno