Domov Novinky Google predstavil Android Wear

Google predstavil Android Wear

Zdielať

google-android-war-coverAndroid Wear je operačný sytém od Googlu pre inteligentné hodinky, ktoré už v súčastnosti pripravuje každá veľká organizácia pôsobiaca na trhu informačných technológií. Google nedávno prejavil svoj záujem o sféru inteligentných hodiniek po vzore Samsungu či Sony.

Tento záujem potvrdil predstavením operačného systému pre túto platformu nazvaného jednoducho Android Wear. Dávnejšie sme písali o tom, že unikli parametre pripravovaných hodiniek od Google. Zo zaujímavých funkcií môžeme vyzdvihnúť napríklad režim multi-obrazoviek. Ten vám cez inteligentné hodinky umožní cez hlasové príkazy spustiť napríklad video na televízore, v ktorom je pripojený Google Chromecast.

Vo veľkom množstve sa systém Android Wear podobá na verziu Androidu v okuliaroch Google Glass. Google sa chce zamerať na fitness, a tak sú ďalšími funkciami GPS, rýchlosť a vzdialenosť, ktorú už ste prešli. Rovnako do hodiniek dostanete aj upozornenia z aplikácií v smartfóne.

Viac o systéme napovie priložené video:

Spoločnosti, ktoré začnú vyrábať hodinky s týmto systémom sú ASUS, HTC, LG, Motorola a Samsung, pričom Google potvrdil, že úplne prvá spoločnosť, ktorá takéto hodinky uvedie na trh, bude LG.

Zdroj: Theverge.com

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno