Domov Novinky GOG Galaxy beta, konkurent pre Steam?

GOG Galaxy beta, konkurent pre Steam?

Zdielať

Herná služba GOG vydala beta verziu herného klienta s cieľom konkurovať najväčším hráčom na trhu, ponúka ale dostatočnú pridanú hodnotu? GOG, ukážkový príklad prístupu ku zákazníkom, sa snaží dostať od predaja hier ku samotnému spracovaniu a hraniu cez ich vlastný systém priamo konkurujúci veľkým hráčom na trhu ako je Steam a Origin.

Gog Galaxy 2

Poďme sa ale pozrieť čo ponúka. Iba včera odštartovaná beta verzia prístupná celosvetovo. Hlavným aspektom klienta Galaxy sú možnosti prispôsobenia, jednoduchosť používania a hlavne DRM-free (viac tu) systém zaručujúci plné vlastníctvo nad zakúpeným softvérom.

Jednoduchá inštalácia hier, vo väčšine prípadov za lepšiu cenu ako u konkurencie, je jedným z mnohých lákadiel. Voliteľný auto-update, offline support či celkový čas hrania je už prístupný v každej hre distribuovanej na GOG. Tzv. Auto roll-back, teda downgrade updatovanej hry bude postupne pridávaný špecifickým titulom. Popri bežných funkciách asi najviac vyniká crossplay, ktorý dovoľuje hráčom zo Steamu merať si sily s používateľmi Galaxy.

Gog Galaxy 3

Ako silný argument pre používanie Galaxy je často opakovaná personalizácia samotného klienta. Nemáš rád pop up okná so splnenými úspechmi či otravný chat? Tak ako samotný klient, ani tieto funkcie nie sú po zakúpení a hraní hier podmienkou. Osobné informácie sú podľa developerov vyžadované minimálne a okrem hraného času (ak túto funkciu povolíte) a zložky s inštaláciami o vás firma nebude vedieť nič. Momentálne je k dispozícii verzia pre Windows a OS X, Linux verzia sa zatiaľ pripravuje.

Zdroj: Gog.com

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno