Domov Novinky GoClever predstavuje tablet Orion 785

GoClever predstavuje tablet Orion 785

Zdielať

GoClever Orion-785_1GoClever predstavuje tablet Orion 785, ktorý je vybavený displejom LCD IPS s rozlíšením 1024×768 pixelov. Rozmery a pomer strán (4:3) zaručujú, že používanie tohoto modelu je oveľa pohodlnejšie, než v prípade jeho rozmernejších protivníkov, obzvlášť pri prehliadaní webu, čítaní e-knih či pri používaní aplikácií typu IM, ako je napríklad Facebook Messenger.

Napriek svojmu kompaktnému rozmeru (7,85 palcov) toto zariadenie rozhodne nepracuje pomaly, pretože je vybavené štvorjadrovým procesorom taktovaným na 1 GHz Cortex A7 a osemjadrovým grafickým procesorom PowerVR SGX544MP2, ktorý zabezpečuje, že hry a ostatné aplikácie vyžadujúce výkon pôjdu hladko. Tablet má operačný systém Android 4.2. Výrobca plánuje skorý update na najnovšiu verziu operačného systému Android 4.4 KitKat, čo ešte viac posilní funkčnosť a flexibilitu zariadenia.

GoClever Orion-785_3

Ďalšie špecifikácie zahŕňajú 1 GB vyrovnávacej pamäti DDR3 RAM a 8 GB internej pamäti, ktorá môže byť rozšírená až na 32 GB pomocou slotu na karty micro SD/SDHC. Tablet je vybavený batériou s kapacitou 3800 mAh, ktorá zabezpečuje až 5 hodín plnej prevádzky i pri zapnutom Wi-Fi. Hliníkový rám dodáva štýl a zabezpečuje odolnosť a robustnosť i pri veľmi tenkom profile (7,15 mm). Ďalšie rozmery tabletu sú: výška 200 mm, šírka 134 mm.

Vedľa pripojenia Wi-Fi, čo je štandardom u väčšiny tabletov, je nový Orion taktiež vybavený modulom Bluetooth, ktorý umožňuje komunikáciu s ostatnými zariadeniami. Používateľ môže svoje zariadenie ďalej prepojiť pomocou vstavaných portov microHDMI, microUSB-OTG a taktiež využiť 3,5 mm slúchatkový výstup. Tablet má dva fotoaparáty – 0,3 MPx na prednej strane a 2,0 MPx na strane zadnej. Tablet je dodávaný s mnohými predinštalovanými aplikáciami, vrátane multimediálneho prehrávača, kancelárskeho balíka a aplikáciou pre sociálne médiá.

GoClever Orion-785_2

Najnovší tablet od firmy GoClever podporuje štandard technológie Wireless Display, ktorá umožňuje užívateľom bezdrôtovo prenášať obraz z displeja tabletu na televízny prijímač, monitor či projektor. Tento prvok vyžaduje použitie kompatibilného HDMI adaptéra, ako je kompaktný GoClever AeroDisplay. GoClever Orion 785 je dostupný prostredníctvom internetových obchodov a vo vybranej sieti predajní. Doporučená koncová cena je 149 eur.

Zdroj: Tlačová správa GoClever

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno