Domov Novinky GoClever Orion 102 – hliníkový tablet s klávesnicou

GoClever Orion 102 – hliníkový tablet s klávesnicou

Zdielať

GoClever Orion 102 01Orion 102 je najnovší tablet od spoločnosti GoClever s operačným systémom Android. Je vybavený 10″ IPS displejom a bezdrôtovou Bluetooth klávesnicou. Zariadenie je ideálnym prenosným multimediálnym centrom a spoľahlivým pracantom pre každého, kto chce vytvárať a spracovávať dokumenty.

Toto nové zariadenie nadväzuje na tablety Orion 101 a Tab R105BK, ktoré boli priaznivo prijaté ako užívateľmi, tak recenzentami. Potom, čo GoClever rozšíril svoju produktovú radu Orion na päť odlišných zariadení, nasmeroval svoju pozornosť k užívateľom, ktorí potrebujú tablet, ktorý ovláda omnoho viac, než hrať hry a konzumovať digitálny obsah.

Nový tablet vďačí za svoj vysoký výkon  štvorjadrovému procesoru Rockchip 3188 1,6GHz. Grafika je riadená grafickým procesorom  Mali400MP4, ktorý podporuje najnovšie hry.  Pamäť DDR3 RAM má kapacitu 1 GB. Používatelia môžu uchovávať svoje dáta na vnútornej 16 GB pamäti alebo môžu využiť externé, vymenitelné karty microSD. Tablet podporuje karty microSD  až do kapacity 32 GB. Orion 102 pracuje s operačným systémom Android 4.2. Tablet je vybavený 5 bodovým multidotykovým IPS displejom formátu 1280×800 (16:10), čo zaručuje jedinečnú kvalitu obrazu a široký pozorovací uhol. Zaslúženú pozornosť vzbudí štíhly, moderný design a ergonomická klávesnica, ktorá sa môže sklopiť a chrániť tak displej pri transporte a na cestách.

GoClever Orion 102 02

Vďaka bezdrôtovej klávesnici (a predinštalovaným aplikáciám kancelárskeho balíka) je tablet plne funkčným pracovným zariadením a môže byť pohodlne využívaný pre tvorbu dokumentov, písanie e-mailov, vytváranie prezentácií atď. Konštruktéri spoločnosti GoClever načúvali spätnej väzbe, ktorá prichádzala od zákazníkov a nahradili pôvodne používané plastové diely odolným hliníkom. Vďaka vstavanému modulu Bluetooth môžu užívatelia používať klávesnicu veľmi flexibilne. To znamená umiestniť tablet do klávesnice (a vytvoriť klasickú podobu notebooku), alebo mať obe zariadenia celkom oddelené. Klávesnica má vstavanú batériu, ktorá sa dobíja cez port microUSB.

GoClever Orion 102 03

Naviac, užívatelia môžu volne rozširovať tablet pomocou 3G modemu, myši alebo externej pamäte. Tieto zariadenia sa prepájajú s tabletom pomocou rozhrania microUSB. Kábel USB-OTG je súčasťou balenia. Dizajnéri samozrejme nezabudli na výstup 3,5 mm pre sluchátka alebo reproduktory. K dispozícii je i port miniHDMI (1,4 FullHD). Orion 102 je vybavený batériou 6000 mAh, ktorá zaisťuje približne 6 hodín prevádzky. Rozmery celého zariadenia sú 261×178×10 mm a hmotnosť je 896 ggramov (oba údaje zahŕňajú  i klávesnicu). Doporučená cena je 210 eur.

Zdroj: Tlačová správa GoClever

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno