Domov Novinky Giganti z oblasti technológii žiadajú zmenu právomoci NSA

Giganti z oblasti technológii žiadajú zmenu právomoci NSA

Zdielať

EncryptionApple, spolu s ďalšími siedmimi technologickými spoločnosťami v USA, ako je Microsoft, Facebook a Google napísal otvorený list, ktorý vyzýva prezidenta Baracka Obamu a členov Kongresu, aby reformovali vládne taktiky dohľadu, píše The Wall Street Journal.

List je možné si nájsť na internetových stránkach schválili technologické spoločnosti, ale sa tiež objaví v celostránkových inzerátoch v pondelňajších vydaniach niekoľkých publikáciách ako sú The New York Times a Washington Post.

Obavy, že vláda používa na zber užívateľských dát sa začali stupňovať v júni, kedy internet zaplavila správa o americkom vládnom programe s názvom PRISM. Uniklo, že giganti musia dávať Agentúre pre národnú bezpečnosť (NSA) priamy prístup k užívateľským dátam na firemné servery napriek širokým spektrom internetových spoločností vrátane spoločností Microsoft, Yahoo, Google, Facebook, Paltalk, AOL, Skype, YouTube, a Apple.

prism-slide

“AOL sa zaviazala k zachovaniu súkromia informácií o našich zákazníkov, a zároveň rešpektuje právo vlád žiadať informácie o konkrétnych užívateľov pre zákonné účely. AOL je hrdý na to, že sa spojil s ďalšími poprednými internetovými spoločnosťami, ktorý presadzujú v prospech našich zákazníkov.” povedal Tim Armstrong, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ AOL

Na záver prikladáme aj preklad otvoreného listu:

Vážený pán prezident a členovia Kongresu,

Chápeme, že vláda má povinnosť chrániť svojich občanov, ale tohtoročné odhalenie upozornilo na naliehavú potrebu reformovať postupy vládneho dozoru po celom svete. Rovnováha v mnohých krajinách sa naklonila až príliš v prospech štátu a od práv jednotlivca, ktoré sú zakotvené v našej ústave. To podkopáva slobodu, ktorú tak milujeme. Je čas na zmenu.

Z našej strany sme zameraní na udržanie používateľských dát v bezpečí nasadením najnovších šifrovacích technológií tak, aby sa zabránilo neoprávnenému sledovaniu.  Žiadosti vlády sa snažíme vždy overiť, aby sme sa ubezpečili, že sú v súlade so zákonom a v primeranom rozsahu.

Apelujeme na Spojené štáty, aby sa ujala vedenia a zaviedla reformy, ktoré zaistia, že právomoci NSA budú jasne obmedzené zákonom, úmerné rizikám, transparentné a podliehať nezávislému dohľadu . Ak chcete spoznať všetky princípy, ktoré podporujeme, navštívte ReformGovernmentSurveillance.com

S pozdravom,

AOL, Apple, Facebook, Google, LinkedIn, Microsoft, Twitter, Yahoo

Zdroj: MacRumors.com

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno