Domov Novinky Gigabyte Z87X-UD7 TH je prvá doska s Thunderbolt 2

Gigabyte Z87X-UD7 TH je prvá doska s Thunderbolt 2

Zdielať

Gigabyte Z87X-UD7 TH 01 Spoločnosť Gigabyte sa pochválila svojou najnovšou základnou doskou Z87X-UD7 TH, ktorá má byť ako prvá vybavená radičom Falcon Ridge. To znamená, že ponúkne rozhranie Thunderbolt 2 s priepustnosťou 20 Gb/s, a to rovno s dvoma portami.

Gigabyte Z87X-UD7 TH tak prichádza na trh ako veľmi dobre vybavená základná doska. Založená je na čipovej sade Intel Z87, a teda socketu LGA 1150 pre procesory Haswell. Jej radič Falcon Ridge, ktorý bol Intelom ohlásený už tento rok na jar, je jej hlavným tromfom. Vďaka dvom portom Thunderbolt 2 nám ponúkne vysokú priepustnosť, a to až 20 Gb/s na kanál, zatiaľ čo predchádzajúca verzia mala polovičnú priepustnosť. Taký prievan dát bude stačiť aj na pripojenie displeja s rozlíšením 4K (maximálne však s 20 FPS), čo bude možné vďaka podpore rozhranie DisplayPort 1.2. Okrem toho možno za jedným portom reťaziť až 12 zariadení alebo na neho pripojiť tri monitory naraz.

Gigabyte Z87X-UD7 TH 02

Čo sa týka ďalších vlastností, potom táto doska ponúkne až štvorcestné SLI alebo CrossFireX, ďalej 16 fázové VRM napájanie (pravdepodobne osemfázové s tzv. doubler) a samozrejmosťou sú funkcie pre pretaktovanie skryté v aktualizovanom Gigabyte UEFI DualBIOS s režimom Dashboard, ktorý nám podá všemožné informácie o základnej doske a pripojených komponentoch (takty, napätia, teploty, atď). Pre nastavenie systému potom môže poslúžiť program EasyTune pre Windows. Komponenty a dizajn radí túto dosku do série Ultra Durable 5 Plus, takže by sme sa mali dočkať rovnakých alebo veľmi podobných komponentov ako u recenzované Gigabyte Z87X-UD5H . Na fotografii zobrazená karta pre PCI Express x1 prinesie rozhranie Wi-Fi 802.11 ac a Bluetooth 4.0. Ethernetové riešenie je tu založené na čipe firmy Intel.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Gigabyte GA-Z87X-UD7 TH poskytuje server Heureka.sk

Ďalej tu máme aj deväť konektorov pre ventilátory, ktoré budeme môcť ovládať pomocou EasyTune, On/Off Charge 2 umožní nabíjať zariadenia cez USB i z vypnutého počítača, zvuk je vybavený slúchadlovým zosilňovačom, ktorý ustojí impedanciu až 600 ohmov a samozrejmosťou je ochrana pre USB porty a LAN pomocou ochranného filtra proti prepätiu. Všetky informácie majú byť k dispozícii na stránkach Gigabyte (pozri zdroj). Čo sa týka ceny, tá začína na cca 13000 Sk, čomu sa vzhľadom k výbave ani nemôžeme veľmi čudovať.

Zdroj: Tlačová správa Gigabyte

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno