Domov Novinky Gigabyte Z170X-UD5 TH: Prvá doska s rozhraním Thunderbolt 3

Gigabyte Z170X-UD5 TH: Prvá doska s rozhraním Thunderbolt 3

Zdielať

Spoločnosť Gigabyte je hrdá na to, že ako prvá prichádza u stolného počítača s rozhraním Thunderbolt 3 a to u svojej novej základnej dosky Gigabyte Z170X-UD5 TH s podporou procesorov Intel Core šiestej generácie (Skylake).

Gigabyte GA-Z170X-UD5 TH 01

Nové rozhranie Thunderbolt 3, ktoré zaisťuje radič od spoločnosti Intel, je k dispozícii prostredníctvom dvoch konektorov USB typu C na zadnom paneli základnej dosky Gigabyte Z170X-UD5 TH. Prináša nebývalú šírku pásma cez jediný kábel – až 40 Gbps, čo je dvakrát viac, ako u predchádzajúcej generácie rozhrania Thunderbolt.

Gigabyte GA-Z170X-UD5 TH 02

Toto neuveriteľné zvýšenie šírky pásma je tiež sprevádzané podporou rôznych protokolov, ako je DisplayPort 1.2 a USB 3.1, ktoré je spätne kompatibilný s rozhraniami USB 3.0 a USB 2.0. Otvára tak svet nových možností.

Thuderbolt porovnanie 01

Podpora protokolu DisplayPort 1.2 robí z rozhrania Thunderbolt 3 niečo, čo musí mať všetci nadšenci. Základná doska Z170X-UD5 TH dokáže obsluhovať dva monitory s rozlíšením 4K pri 60 fps alebo jeden s rozlíšením 5K. Základná doska je vybavená celým radom funkcií ktoré urobia zo zostavy nekompromisný stroj. Patrí medzi ne softvérový akcelerátor internete cFosSpeed ​​cez gigabitovú LAN Intel GbE.

Thuderbolt porovnanie 02

Pre optimálny chod grafiky ponúka doska podporu viac grafických kariet zapojených v režime SLI alebo Crossfire a môže sa pochváliť prvým krytím PCIe slotov. Okrem toho podporuje základná doska najnovší protokol NVMe prostredníctvom konektora M.2, ktorý tak umožňuje pripojenie vysokorýchlostných úložísk, ako je U-2 SSD Intel 750, s použitím adaptéra M.2 na U.2 od Gigabyte.

Zdroj: Gigabyte

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno