Domov Novinky Gigabyte Z170X-SOC Force LN2: Nový supertaktovací špeciál

Gigabyte Z170X-SOC Force LN2: Nový supertaktovací špeciál

Zdielať

Nová základná doskaa Gigabyte Z170X-SOC Force LN2 je vhodná pre lámanie rekordov, ktorá by mala byť už čoskoro uvedená na trh. Určená bude pre procesory Intel Skylake, ktorá bude napájať svojimi 22 fázami. Doska by mala ponúknuť predovšetkým širokú výbavu, avšak primárne je určená pre pretaktovanie a najlepšie s využitím tekutého dusíka.

Gigabyte Z170X-SOC Force LN2

Taktovať sa na nej budú nielen procesory Skylake, ale aj pamäte DDR4 SDRAM. Taktovanie už mohol vyskúšať profesionálny Overclocker HiCookie, ktorý predviedol jej potenciál taktovať pamäti DDR4 SDRAM. Využil k tomu už tak dosť vysoko taktované moduly DDR4 SDRAM 4400 MHz od firmy G.Skill, ktoré vyhnal na 4544 MHz v dvojkanálovom zapojení s využitím v tej dobe ešte inžinierskeho vzorke procesora Core i7-6700K. Nešlo o rekord, ale o hodnotu mu veľmi blízku. Pamäť pritom pracovala na 4,54 GHz pri napätí 1,35 V a pritom prešla cez Memtest.

Gigabyte Z170 SOC Hicookie

Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Doska Z170X-SOC Force LN2 sa radí medzi modely formátu E-ATX, čiže nebude kompatibilná s radom počítačových skríň typu Middle Tower (resp. označované aj ako Midi Tower). V jej výbave sú štyri sloty PCI Express 3.0 ×16, ďalej tri výkonné M.2 pre SSD s priepustnosťou až 32 Gbps, štyri SATA Express, či osemkanálové audio. Gigabyte ako obvykle dúfa, že mu takáto doska zaistí pozornosť vďaka taktovacím rekordom, o ktoré sa jeho OC tím zvyčajne pokúša na rôznych veľtrhoch.

Zdroj: KitGuru

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno